Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Nàlatok mi lesz a...

Nàlatok mi lesz a karàcsonyi menü?

Figyelt kérdés
A pàrom külföldi, igy megbeszéltük, hogy 24-én az ö hagyomànyaik alapjàn fözünk.25-e pedig az enyém :-) Szerintetek mit fözzek?ez az elsö karàcsonyom, amikor hàziasszony vagyok :-)
2014. dec. 17. 12:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Tegnap beszéltük át a párommal hogy miket szeretne enni az ünnepek alatt, idén teljesen az ő kivánságai teljesülnek a menüvel kapcsolatban mert én diétázok és vegetáriánus is vagyok.

Lesz bableves füstölt csülökkel, húsleves, sertés szűzérme baconbe tekerve petrezselymes krumpli és párolt lilakáposzta, kacsacomb párolt almával vagy lehet narancsosan, krumplipüré, majonnézes salik, fasirtgolyók, sütik : bejgli, kókuszgolyó vagy tekercs, aranygaluska, hókifli, zserbó, bagolyszem

2014. dec. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nálunk sokféle kaja lesz, de a kérdésedre szorítkozva, hogy a te hagyományaid szerint főzöl, legyen halászlé, rántotthal, esetleg tejfölös harcsapörkölt galuskával, rácponty.. és társai. előtte borleves, utána mákosguba.

de, ha a hal nem megy, akkor pl aszaltszilvával töltött pulykamell, hercegnőburgonyával, vagy valami aszaltgyümivel (füge, datolya, barack) töltött szűzpecsenye,(ha a vallása nem tiltja ) baconba csavarva, vajas petrezselymskrumplival, mondjuk gomba vagy sajtmártással.

A hagyományokat pedig vedd komolyan, mert nem biztos, hogy elfogadja az ittenieket, és ezen nem kell megsértődni.

Ha a coca nem tilos, akkor egy töltöttkáposztával is kirukkolhatsz, így valóban hagyományos karácsonyit készíthetsz.

2014. dec. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ezt inkább tőle kéne megkérdezni, hogy náluk mik a hagyományos karácsonyi ételek.


Nálunk 24-én hagyományosan csirkehúsleves sok-sok zöldséggel, rántott csirkemell (a bundája az évente változik) és petrezselymes krumpli van. A másik két nap ételei az mindig változnak, éppen mihez van kedvünk. Idén 25.-én fokhagymás disznósült lesz, 26-án pedig csirkecombok boros-ribizlis mártással.

2014. dec. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
ö svàjci és itt is élünk, szoval mindent ehet :-) bàr a halat nem szereti.
2014. dec. 17. 13:47
 5/7 anonim ***** válasza:
Töltött káposzta lesz több napra, rántott csirkemell+krumplipüré szenteste.Ennyi.
2014. dec. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ismerősöm gyerekei Svájcban élnek. Szó szerint élnek-halnak a magyar libárért-kacsáért.ha hazajönnek 10-12 fagyos kacsát/ libát visznek ki, mert nálunk sokkal olcsóbb.

Egy finom liba/kacsasülttel meglephetnéd, dinsztelt lilakáposztával, hagymás törtkrumplival.

Biztosan lehet kint is kapni darabolva, tehát combot/mellet is vehetsz, ha nem akarsz egészet sütni.

a másik , ami magyaros és nagyon finom /persze sok van / a csülök pékné módra is.

a töltöttkáposztát sem vetném el a lehetőségek közül.

2014. dec. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi csak 24.-n leszünk itthon, aztán utazunk és ott eszünk. Így kevés kaja lesz, gesztenyeleves, és hagymás rostélyos. Veszünk valami jóféle bort :) mézeskalácsot már kaptunk sütiként.
2014. dec. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!