Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sütőm elromlott, karácsonyi...

Sütőm elromlott, karácsonyi menü ötlet sütőben sült étel nélkül?

Figyelt kérdés
Amit terveztem, az minden sütős..
2014. dec. 10. 11:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

halászlé, rántotthal, töltöttkáposzta, aszaltszilvával töltött panírozott csirke/pulykamell, rántott palacsinta (csirkepörköltből, vagy házi májpástétomból)harcsapaprikás, kapros túróscsuszával,kocsonya, bakonyi gombás szelet nokedlivel... stb. nagyon sok finom kaja van, ami nem igényel sütőt.

Sütiket is találsz garmadával, de, ha kéred írok is. ostyás szelet, kókuszos rolád-őzgerincesek, meggyes gesztenyegolyó csokiba mártva stb.

2014. dec. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
Menüt találsz sokfélét a neten,én most nem menü tippet adok.Ha van esetleg cserépkályhád meg tudod oldani a sütést.Én is így jártam tavaly a bejglitől kezdve mindent ott sütöttem és mindenkinek nagyon ízlett.
2014. dec. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Jó lábasban, (pl vastagtalpú inox, de a zománcosak is jók ) remekül lehet sütni egybehúsokat. Ha háztartási cérnával összekötözöd, mint a kötözött sonkát a tarját vagy egy jó darab lapockát, megtűzdeled fokhagymával, zsíron körbesütöd kérgesre, majd pici víz adagolásával fedő alatt puhára-pirosra sütöd, akkor bármilyen szósszal, mártással, körettel tálalhatod.

Akár vadasmártás, akár meggyszósz, vegyes gyümölcsmártás, paradicsomszósz, abszolút ízlés szerint.

A köretek szerintem adottak a gáztűzhelyen is, nagy a választék.

Vajas petrezselymeskrumpli, hagymás törtkrumpli, ropogós hasábkrumpli, rizibizi, mexikóis rizs, currys-ananászos rizs, mihez mi illik.

Biztos vagyok benne, hogy sütő nélkül is finomakat tudsz főzni, legalábbis ezt kívánom :)

2014. dec. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

A debreceni sertéskarajt (kolbászos ) is meg lehet sütni lábasban is. Sőt sokkal puhább lesz, nem szárad ki.almás-lilakápoztával, vajas krumplipürével ez lehet egy menü.

vagy , ha érdekeset akarsz mellé az almás-lilahagymadzsem is nagyon finom mindenféle sült mellé.

2014. dec. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Kacsát , libát is lehet sütni nagy lábasban fertályokra vágva.Városunk híressége mai napig a felsővárosi liba,kacsafertály.Piacnapokon nagy vajlingokban árulták a pirosra sütött csábító ínyencségeket.

A lényege az volt, hogy lábasban kacs/libazsírban puhára sütötték, majd kemencében pirosropogósra.

Ha kemence nincs is, lábasban(fedő alatt, persze mindig egy kis vízzel kiegészítve) is meg lehet szép pirosra sütni, elég gyakran csinálom így, és már sokféle sültet, pont azért, mert látom,hogy alakul, könnyen tudom forgatni, pirítani, nem kell a sütőt ki-be tologatni, nézegetni, és a legjobb, hogy a hús nem szárad ki.

érdemes kipróbálni: Üdv:)

2014. dec. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
HA megírod a tervezett menüdet, akkor tudunk segíteni, hogy mit lehet belöle elkészíteni a tüzhelyen, mert könnyen lehet, hogy nem kell újratervezni, csak a módszert változtatni.
2014. dec. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nagyon szuper ötleteket adtatok, köszönöm :) libacomb lett volna lilakáposztávan hagymás burgonyával, de akkor a combokat elkészítem serpenyőben. Másnap göngyölt töltött hús, azt is csak sütőben próbátam eddig, és még fesztivál szelet..mondjuk azt lehet hogy le kell cserélnem.
2014. dec. 11. 23:00
 8/17 A kérdező kommentje:
Süti ötleteket is szivesen fogadnék. A mézest megsütjük Anyukáméknál a gyerekekkel, az megoldva :)
2014. dec. 11. 23:03
 9/17 anonim ***** válasza:
A göngyölthúst panírozbe és rántsd ki. Isteni finom puha a prézlis bunda alatt.
2014. dec. 12. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

A gongyölt húst ugyanúgy lehet a tüzhelyen készíteni, csak kicsit jobban kell figyelni, hogy ne kapja le véletlen.


A sütemény viszont tényleg nehezen megy, nem ismerem a receptet - a google csak hidegtálat ad ki -, de amennyiben tésztalapok megtöltve, ahogy általában lenni szokott, akkor esetleg meg tudod a tésztáját máshol (szülök, barátnö, szomszéd) sütni, tölteni meg már lehet sütö nélkül is.

2014. dec. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!