Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi a gyrosba való mártás...

Mi a gyrosba való mártás receptje?

Figyelt kérdés
2008. aug. 19. 12:35
 1/10 anonim ***** válasza:
61%
A gyros-ba tzatzikit tesznek. Ez natúr joghurt, reszelt uborka, fokhagyma, kevés só keveréke. Pár csepp olíva olajat, és citromlét is tehetsz bele. De ha nem akarsz vele bajlódni a Lidl-ben lehet kapni tényleg nagyon finom tzatzikit készen. (Ez még a görög rokonaimnak is bejött :))
2008. aug. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Szia! joghurt + tejföl (ugyanannyi mindkettőből/ ha vmelyiket nem szeretitek kefírrl helyettesíthető) egy gerezd fokhagyma, sok kapor, sok petrezselyem, kevesebb oregánó és rozmaring, bazsalikom és nagyon kevés só és bors! Strandon és itthon is így csináljuk, isteni! Ha csípősen szeretitk + erős pista
2008. aug. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
42%
A másodiknak: ez minden, csak nem gyrosba való mártás. A gyrosba tzatziki való, és ez nem az. Én úgy értelmezem, hogy a kérdező a tzatzikire kíváncsi...
2008. aug. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Ha arra kíváncsi, úgy kérdezi! Nagyon sok étteremben úgy csinálják, mint a második válaszoló!!! A Tzatzikit inkább salátaként eszik!
2008. aug. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%
Haramdik válaszolónak: a második válaszoló annyiban tér el, hogy nem rak bele ubit és plussz rak még bele pár fűszert! A tzatzikibe is kell kapor!
2008. aug. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az lehet, hogy így készítik itthon a gyrosba való mártást, de az nem a gyrosba való szósz :)

Persze ezen lehet vitatkozni, de az egész manőver ott dőlt meg és vált a görög étel magyarossá, hogy tejfölt tesz bele. Holott a tejföl a környező országokban sem igazán ismert dolog.


Amúgy persze, hogy finomabb, mint az eredeti öntettel, de az már a magyar szájíz szerint készített! [Ami nem baj.]


Véleményem szerint mindenki "helyesen" válaszolt, hiszen kinek a pap, kinek a papné.

2008. aug. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
70%
2008. aug. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat mindenkinek.
2008. aug. 19. 14:38
 9/10 anonim ***** válasza:
76%
Én megmondom őszintén,Nyiregyen a TwinPeaksben ettem a legfinomabb öntetet,vagy mártást,esetleg szoszt,mittoménminekhivják a gyrosban.De nem tudom,mit tesznek bele,mert titok.Ha tudja valaki,nekem is megsughatná!:)))
2008. aug. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
úúú a twinpeaks a kedvenc gyrosozóm(L)(L)(L) tényleg ott a legjobb a mártás, de annak semmi köze a tzatzikihez. hálistennek.
2010. jan. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!