Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan lehet kevés pénzből...

Hogyan lehet kevés pénzből jóllakni?

Figyelt kérdés

Tapasztalt háziasszonyokhoz lenne egy kérdésem: kevés pénzből hogyan lehet tartalmas, kiadós ételeket készíteni?

Kb. mennyi pénzből jön ki egy 4 tagú család havi étkezése, ha nem dáridó szerű ebédek vannak...

Kisgyerek nincs.



2015. jan. 8. 12:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Feltételezve, hogy ez a négy ember nem válogat és nincs szó semmiféle érzékenységről.

Főzelékek. Nem fagyasztott zöldségből, hanem szárazból. Nem kell hozzá pörköltet csinálni. Tojással (ne a multinál vedd, mert ott drága) vagy olcsóbb virslit vagy párizsit felkockázva megpirítva.

Lehet venni zsákos krumplit. Egyszerre sem olyan hű de nagy tétel és máris mehet abból is paprikáskrumpli, főzelék, krumplistészta, tócsi.

Tészták. Nem kell megvenni a drága tésztát, jó az olcsóbb is. Paradicsompüré kissé felturbózva fűszerekkel esetleg egy marék darabolt gépsonkával.

Ha csinálsz pörköltet, csinálj többet, a maradékot újrahevítve rizseshúsnak meg lehet csinálni.

Aztán zöldségleves. Egy szál lecsókolbász dinsztelt hagymán megpirítva, rá a zöldségkeverék, mikor majdnem kész, berántani. Párom kenyérrel eszi és nagyon szereti.

Munkába szendvicset lehet csomagolni. Vagy mi szoktunk tepetőt is venni. Drágának tűnik, de nem kell sok, hogy jóllakjon az ember. Csak kenyér kell hozzá, hagyma.


Hát mit mondjak még. Ha gáz van, akkor az olcsóbbat kell választani, nincs mese.

Nálunk olyan 60 megy el egy hónapban kajára. 2 felnőtt és 2 gyerek a felállás. Jól esznek a kicsik, de elég válogatósak sajnos. Ha nem olyan a kaja, inkább éheznének.

2015. jan. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2015. jan. 8. 14:07
 3/7 anonim ***** válasza:
92%
Nagy általánosságban azt lehet mondani hogy a zsír laktatóbb mint a szénhidrát. Tehát lehet hogy olcsóbb megfőzni egy csomag tésztát, ha csak paradicsomszósz van rajta, nagyon hamar éhesek lesztek. Az én tanácsom az hogy mindig tartalmazzon a kaja zsírt valamilyen formában (tojás, túró, sajt, tepertő, szalonna, dió, mák, hús). A szendvicsre ugyanez igaz, nagyobbnak tűnik ugyan a szendvics mint megenni 2 szelet sonkát és 2 szelet sajtot egy kis zöldséggel, de sokkal hamarabb leszel utána éhes az ingadozó vércukorszint miatt.
2015. jan. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%

Nem vagyok tapasztalt háziasszony,hanem tapasztaltnak mondható háziúr .

Nagyon kiadósak a krumpliból,szalonnából készült ételek .

Pl.egészben főtt krumplit vastag szeletekre vágod .Olajon,zsíron megpirítod a hagymát ,rá a szalonna ,rá a krumpli ,és a végén néhány felvert tojás .Nagyon kiadós és laktató rántotta.

Imádom gyerekkorom óta a rántott levest .Pontos elkészítését nézd meg neten .Pirított kenyérrel esszük ,az ínyencek önthetnek bele egy kis házifőzésű paradicsomlevet is.

Buggyantott tojás leves ,vagy mi savanyú tojásnak hívjuk.Ez is kiadós,bár sok tojás kell bele,de nagyon más nem is kell bele,egy kis babérlevél.

Tojásos kenyér .Azt hiszem nem kell bemutatni ,reggelire esszük ,azzal megspékelve ,hogy kenünk rá ,még meleg állapotban májkrémet és lilahagymát esszünk hozzá.

Tejbedara a legszélesebb spektrumban: hígabban ,csomósan(én így szeretem),melegen ,hidegen ,nagyon sok féle feltéttel.Igaz,hogy nem annyira laktató,de hamar kész és mindenki szereti.

És még egy ötlet ,hogy ne dobjunk ki semmit:Amikor marad bármilyen főtt ,vagy sült hús (kivéve bundás hús,vagy fasírt)bármilyen állattól ,azt lefagyasztom és alkalmanként előveszem ,nem számít ,minnél többféle annál jobb.Rizottónak készítem alábbiak szerint:húst kockákra vágom,megpirítom olajon ,ezt követően fagyasztott ,vegyes zöldséget teszek rá ,ezzel továbbpirítom.Ezután beleteszem az egész konzerv darabolt ananászt ,majd a rizst is ráteszem ,ezzel továbbpirítom .Felengedem az egészet fehér borral és az ananász levével,annyit amennyit a rizs felvesz.(bor helyett lehet víz is)Addig kell fedő alatt párolni,míg az újraforrástól számítva megpuhul a rizs.Ennyi az egész !

Még más kaják is vannak ,most ezek jutottak az eszembe.

52/F

2015. jan. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

Én is ilyesmiket javasolnék: sok krumpli, tojás, rizs, levesek, főzelékek, egytálételek és kevés hús.

Pl. rántott leves, tojásleves, gombaleves, karalábéleves, hamis gulyás stb.

Főzelékek: borsófőzelék, krumplifőzelék, zöldbabfőzelék, spenót, paradicsomos káposzta stb.

Egytálételek: rizses lecsó, öregtarhonya, borsópörkölt, tojáspörkölt stb.

Tésztafélék: mákos/diós/grízes/krumplis/káposztás tészta, tojásos nokedli, palacsinta, mákos guba.


És figyelni kell mindig az akciókat, pl. ha le van árazva a darált hús, vegyél belőle többet, lefagyasztod és mindig elő lehet szedni, abból is nagyon sokfélét készíthetsz pl. bolognai spagetti, fasírt, töltött paprika, chilis bab...


Én szoktam olyat is csinálni, hogy megfőzök egy adag rizst és hozzákeverek egy nagy tonhalkonzervet (előtte leöntöm róla az olajat) és egy doboz kukoricakonzervet (ezt is lé nélkül). Laktató olcsó egytálétel.

2015. jan. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
74%

Mindig a vásárláson kell kezdeni a spórolást.

Listával menni a boltba, max. akkor módosítani, ha valami nagyon jó áron van. Pl. ha éppen akciós az édeskáposzta, akkor a fasírtot lehet módosítani töltött káposztára, de lehet káposztás rétes, tészta stb.

Alapanyagok mindig legyenek: liszt, cukor, rizs, élesztő (por, a sok darabos csomagban olcsó), dara, tojás, krumpli, zsír vagy olaj.

A hentesnél érdemes körülnézni. Ha tudsz, szerezz zsírszalonnát, azt kisütöd, van sok tepertőd és zsírod. A tepertőt sokféle módon felhasználhatod, simán megenni, tepertőkrémnek, pogácsának.

A hiperekben szokott faros csirkecomb lenni, abból érdemes többet vásárolni, a far részek mehetnek levesbe, a comb részből lehet sült, rántott, kiadós ételek.

Arra figyelj, hogy az olcsóság ellenére változatos legyen az étrend. A legolcsóbbak a főzelékek, magukban is elég jók, de lehet lecsókolbásszal, olcsóbb virslivel, rántott párizsival is enni.

A levesek elég laktatóak és kiadósak. Besűrítheted az egyszerű zöldséglevest is grízes galuskával, vagy a krumplis levest tarhonyával. Utána lehet olcsó fánkot készíteni.

A rakott ételek is kiadósak és olcsóak. Alá krumpli, vagy rizs, arra darált hús, tetejére zöldség.

Arra figyelni kell, hogy a hűtődet mindig kifogyaszd, ne romoljon meg semmi. Meg kell tanulni felhasználni a maradékot vagy úgy sakkozni a menüvel, hogy be tudd építeni.

A maradék sült husit nem csak rizottónak, de húskrémnek is fel tudod használni, mehet kenyérre, tízóraira, vacsira.

Ajánlom neked: Zsenka néni: Szegény asszony szakácskönyve című könyvet. Rengeteg ügyes fogás van benne.

A neten is körülnézhetsz, én itt találtam az olcsó, bögrés fánk receptjét.

2015. jan. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
74%

Az előző hozzászóló nagyon hasznos tanácsainak olvasása közben jutott eszembe:gyerekkoromban sokat ettünk krumpli kását ,a tetejére sima pirított hagymával és zsírral.

A másik amit sokat csinált a muter ,a zsírban sült krumplis pogácsa .(összenyomott krumpli,liszt só ,lapos pogácsákat formálni és kisütni.)

2015. jan. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!