Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudnátok írni olcsó és egyben...

Tudnátok írni olcsó és egyben laktató recepteket?

Figyelt kérdés
Nem éppen jó anyagi helyzetben vagyunk...szeretnék főzni könnyen elkészíthető de laktató,egészséges ételeket.Minden választ köszönök.Olcsó sütireceptek is jöhetnek.Köszi mindenkinek!

2015. jan. 19. 21:40
1 2
 1/12 anonim válasza:
paprikás krumplit több lével elkészíted aztán teszel bele tejfelt, külön elkészítesz nokedlit ezt belekevered és kész, fincsi és brutálisan laktató + hízlal
2015. jan. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az egészséges elbukott a legelején, de a legdurvább olcsó életbenmaradó étel a jó zsíros répás rizs. Vagy tetszés szerint bármilyen idényzöldség. Hamég egy kis csontlével is felhúzod, pár forintból jól lakatsz mindenkit.
2015. jan. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Első,köszi a tippet kipróbàlom :)

Màsodik,zsíros répàs rízs?Az életemben nem hallottam róla.Hogy készül?Egyébként szeretjük a főzelékeket,a férjem leveses is én nem igazàn.Szeretjük a rakott cuccokat is :)

2015. jan. 19. 23:48
 4/12 anonim válasza:
első vagyok, szívesen ! Érdemes kipróbálni nálunk mindenkinek ízlik és akárkit kináltam mindenkinek ízlett :)
2015. jan. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

ha szeretitek a főlekpékeke, az már jó. Lencse, bab, sárgaborsó, mindenféle zöld friss vagy fagyasztott, paradicsomoskáposzta, kelkáposzta.. szóval nagy a választék.

Bundáskenyér, tükörtojás, sültkolbász (lecsókolbász is egész jó ) feltétekkel nem is túl drágák.Jobb napokon egy kis fasírt.

A rizs a tészta, tarhonya, krumpli, mind viszonylag olcsó köret, és sokoldalúan használható.

A zöldségféléket kevés daráthússal, amit pörköltalapon elkészítesz, rizzsel lerakod és tejföllel megöntözve megsütöd.

Tepsiskrumpli, rakottkrumpli sok változatban elkészíthető, néha gazdagabban, de szerényebb változatban is. Pl főtt krumpli hagymával, kis füstölt szalonnával rétegezve lerakva, palacsintatésztával leöntve, pirosra sütve is nagyon finom.

Tartalmas levesek is főzhetők, kolbászos krumplileves, frankfurtileves, gulyásfélék, ragulevesek kevés hús, sok zöldség, bableves stb.

Bácskai rizseshús, jó lecsósan (üvegessel is finom ) jó laktató.

Pizza, lángos , bukta, kakaóscsiga, ha szeretitek a kelt tésztákat.

Most hirtelen ennyi jutott eszembe, de kis odafigyeléssel, nagyos sok finom kaját lehet viszonylag olcsón kihozni.

A spórolás nyilván már a bevásárláskor kezdődik, így érdemes jól megtervezni nagyjából egy heti menüt.

2015. jan. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
... főzelékeket...
2015. jan. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :) sokat segítettetek!
2015. jan. 20. 13:45
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha felvágott/szalámi/kolbász maradék van, egy jó kis pizza is süthető belőle, olcsóbb sajtok is jók rá.

Én főzelékeket szoktam ilyenkor csinálni, feltétnek tükör tojás, nem egészségtelen szerintem, és laktatóak is.

Leveseknek ami olcsó és laktató az a bab leves(sok répa, bab, kevesebb hús, nokedlivel nagyon jó dúsításnak, hozzá egy-egy szelet kenyér és már laktató is. Zöldborsó/zöldbab levesbe teszek krumpli, virslit is, ezzel laktatóbb, mögé elég egy grízes/mákos tészta is.

Nokedli pörkölttel, csirke aprólékból tarhonyás vagy rizses hús hozzá uborka vagy káposzta saláta(a káposzta most olcsó)

Lecsós máj, májas rizottó.

Csinálhatsz olyat is, hogy veszel májat, hagymásan lesütöd és öntesz rá zsírt, majd megdermed. Ezt több napig tudjátok májas-zsíros kenyérnek enni lila hagymával, hozzá meleg tea és jól is laktatok:)

Nokedliből érdemes nagyobb adagot csinálni, mert lehet csinálni tojásost is egyik napra. Reggelinek a zabkása ami olcsó és egészséges is.

2015. jan. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nocsak, majdnem egyformát írtunk :D
2015. jan. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
8-as köszi.Én a májat nagyon szeretem,de a férjem nem így sajnos nem csinálok májas dolgokat :( Nagyon köszi a válaszokat,ki fogom őket próbálni.
2015. jan. 20. 20:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!