Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért csíp a mákos tészta?

Miért csíp a mákos tészta?

Figyelt kérdés
Mákos tésztát készítettem, de csípős, marja a torkomat. Mitől lehet ez? És ki lehet javítani valahogy, vagy ez az adag már mindenképpen kuka?
2015. febr. 9. 16:22
 1/6 anonim ***** válasza:

biztos, hogy csipos izt erzel? ha nem hazi mak, hanem bolti elore csomagolt, akkor lehet , hogy valamilyen olyan anyaggal kezeltek, ami kicsapodik belole, amikor mar lejart a szavatossagi ideje, es ezert erzed csiposnek. vagy, egy olyan labosban keszitetted, amiben elotte valamilyen csipos etelt foztel, es az nem lett rendesen elmosva ( bar ezt nem feltelezem komolyan)

amugy szerintem mar nem er annyit, hogy agyoncukrozassal megmentsd ( ha meg lehet egyaltalan). szerintem kuka. nem kell minden elbarmolt etelt megmenteni.

2015. febr. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Házi mák, kb 2 hete kaptuk. Akkor ezek szerint azért ilyen mert már lejárt, megromlott. Egyébként lehet nem pontos a csípős szó rá, de az biztos, hogy marja a torkom közepét.

De akkor kuka. Azt gondoltam egy kis cukor és jó lesz, de nem lett jó. ...Majd legközelebb... Köszönöm.

2015. febr. 9. 16:34
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha diósat eszel, nem csípi a szádat? Mert ha igen, és előre csomagolt mákot használtál, akkor lehet, hogy diót is felhasználó üzemben készült, és kerülhetett a dióból a mákba. Nagyon sokan allergiásak a dióra, és csípi a szájukat, azért merült fel bennem.
2015. febr. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Már látom, hogy házi mák. Akkor sajnos nincs több ötletem, lehet, hogy tényleg megromlott.
2015. febr. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az avas máknak van csípős íze, ez jelzi a "romlást."
2015. febr. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Pelenkásfiú válasza:

Én ugyanígy jártam (ezért találtam rá erre a régi kérdésre), de ez bolti darált mák.

Friss, nincs lejárva, de kicsit keserű és nagyon csípi a torkomat. :D

A szaga egyébként teljesen jó, biztos, hogy nem avas.

Egy másik oldalon írták, hogy ez előfordulhat az előre ledarált mákokkal.

A LIDL-ösnél még sosem tapasztaltam ilyet. Ez viszont nem tudom, milyen, mert már nincs meg a csomagolása.

2021. dec. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!