Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ti mien tojásrántottákat...

Ti mien tojásrántottákat szoktatok csinálni?

Figyelt kérdés

Ha van valami jo vagy különleges ötletetek hogy mijen tojásrántottát csináljak??!! (Pl.:mit tegyek bele)

Ha igen lécci írjatok. :)



2015. márc. 7. 18:32
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

"Lécci" ne írjál úgy, mint egy debil....


Sajt reszelt/ömlesztett vagy épp mindkettő

Szalámi(k)

Paradicsom

Paprika - californiai

Kukorica

2015. márc. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%

Milyen - nem pedig mijen, és még csak nem is mien.


Egyébként elég sok lehetőséged van, kezdetnek: hagyma (ebből is többféle - vörös, új, póré, lila...), ezen kívül lehet kolbászt, virslit, akármilyen felvágottat (sonka, szalámi, párizsi...), akármilyen zöldséget (paradicsom, paprika, abból is lehet akár erőset...), de akár sajtot is. Ezen kívül akármilyen, az ízekhez passzoló fűszerrel is lehet bolondítani a dolgot. :)

2015. márc. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. (Bocs a helyesírási hibáért.) Még vacsorára kiprobálom az ötleteket. ! ;)
2015. márc. 7. 18:43
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb az "omlett"! Ha már rántotta variációról beszélünk.... ugyanúgy felvered a tojást, mintha rántottát csinálnál. A különbség annyi, hogy nem szaggatod szét, hanem mint a palacsintát kisütöd. Mind a két oldalát. Amíg a teteje nagyon folyós, addig kicsit megemelgeted a széleit, hogy alá menjen, vársz egy kicsit és utána fordítod meg. Ekkor a megsült oldalára dobálhatsz bármit. Sajtot, paradicsomot, szalámit, hagymát. Félbe hajtod. És így félbe hajtva sütöd kicsit mind a két oldalát.

Bocs, ha kicsit bonyolult lett, pedig nem az. Nem szoktam recepteket írni :D

2015. márc. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem rántotta, de tojás étel és mi imádjuk reggelire a árommal: [link]
2015. márc. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nembaj koszi. :)
2015. márc. 7. 18:57
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Sonka, tv paprika, paradicsom és csemege hagyma és ha kész, reszelt sajt a tetejére.
2015. márc. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az egyik kedvenc reggelim a sima tojásrántotta. :) 3 egesz tojas alaposan habosra verve, so, pici oliva a serpenyobe es kozepesen folyosra sulve. Melle egy szelet piritott tonkolytoast, kigyoubi, retek, es pritamin.:) Igy a legjobb nekem.

Anyum viszont mindig feldobja a sajatjat:

Gombaval (natur konzerv) es Selyemsonka csikokkal suti egyutt.

Tomlos natur kremsajtot nyom a nyers tojasba es egyutt veri fel, majd a felvert nyers tojasba reszel meg sajtot is es igy suti meg.

Olivabogyot es aszalt paradicsomot tesz bele. Ezt friss paradicsommal es fetakockakkal eszi a vegen.

Pritamin paprikakat vag csikokra, mindharom szinubol (ilyen csomagban lehet kapni sargat pirosat es zoldet) es egyutt suti meg a tojassal.

2015. márc. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A tojás egy kitűnő tápláló étel, ne rontsd el parizerszärokkal. Én hagymát csíkozok bele de még jó beleönteni mexikói zöldségkeveréket, soxor így csinálom, szárított petrezselymetis rá, van hogy a végén őrölt pirospaprikával is megszórom. De a sajtos tojás isteni finom!
2015. márc. 8. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Márciuska ***** válasza:
Én általában egyféle dolgot teszek a rántotába, hogy jól kijöjjön az íze. Pl. laskagombát. Vagy simán csak egy hatalmas fej vöröshagymát felkockázva. De van egy tuti receptem: tojáspaprikás. Ez nálam egy főre 2 felvert tojásból készül. Először szalmasárgára sütök egy közepes fej felkockázott vöröshagymát, megszórom egy kávéskanál pirospaprikával, majd gyorsan ráöntöm a tojást, hogy a paprika meg ne keseredjen. Összekeverem, aztán megsütöm lepénynek. Félrehúzom a tűzről, feldarabolom falatnyi cafatokra, majd leöntöm fél doboz tejföllel, amibe előzőleg egy evőkanál lisztet kevertem. Visszadobom a tűzre, és összerottyantom még egy-két perc alatt. Nagyon rondán néz ki, de nagyon fincsi! Ja, és ne felejtsd el a tejfölt és a tojást is megsózni!
2015. márc. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!