Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen olcsó sütit tudtok...

Milyen olcsó sütit tudtok javasolni?

Figyelt kérdés

Nagyon ki vagyunk számolva anyagilag, de imádunk sajna nassolni . Az az idő lejárt, hogy van mindig itthon nápolyi, csoki, puding...

Gondoltam többet sütök, de a tojás, tej, margarin is baromi drága...

Tudtok valami "olcsót" javasolni?


2010. febr. 14. 21:29
 1/9 anonim ***** válasza:

Én mostanában kaptam rá a bögrés sütikre.Alig kell bele valami:liszt,cukor,margarin.

[link]

Ez egy nagyon finom recept,próbáld ki!

2010. febr. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
home made sportszelet nagyon beadja nekem
2010. febr. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Vizes piskóta: 4 tojás, 20 dkg liszt, 20 dkg cukor, 2 csapott teáskanál sütőpor, 4 evőkanál hideg víz. A tojásfehérjét kemény habbá vered, a többit összekevered, majd óvatosan beleforgatod a habot. Kikent, lisztezett tepsiben kb. 20-25 perc alatt megsül. Rácsra borítva kihűtöd. Felvágva megkenheted lekvárral vgy olcsóbb édes mogyorókrémmel, vagy még sütés előtt megszórhatod befőttből lecsepegtetett gyümölcsökkel (meggyel pl. isteni!) és így sütöd meg.


Linzerfigurák: 30 dkg liszt, 20 dkg margarin, 1 tojás, 1 vaníliás cukor, 2 csapott teáskanál sütőpor. Ezt mind jól összegyúrod, lisztezett felületen vékonyra kinyújtod. Kféle formákat szaggatsz belőle és sütőlapon megsütöd. Vigyázz, mert könnyen megég! Ha kihült, lekvárral megkenve 2-2 db-ot egymásba ragasztasz. Jól záródó dobozban sokáig eláll.

Én margarinból mindig a legolcsóbbakat veszem a multiknál, max. 100 Ft-ért (Waya, Líra, stb.), hidd el ezekkel is ugyanolyan szép lesz a süti, mint a drága márkákkal!

2010. febr. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Most fánkszezon van.

A legdrágább benne az 5 tojás sárgája. Emellett fél kg liszt, 2 dl tej, kis porcukor, élesztő, 6 dkg vaj. Meg az olaj, amiben kisütöd.

Szerintem ez nagyon olcsó, és laktató, 3 embernek komplett vacsorára való, nem is csak nasi. Megcsinálni se nagy idő.

2010. febr. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám nekem mindig főzött csokikrémet/vaníliásaat csinált, ha rámjött a nassolhatnék. 14éves koromig pudingot nem is láttam :D Abba meg még tojás sem kell csak liszt, tej, cukor meg némi kakaó/vaníliacukor. 1 liter tejből (jó bele a gazdaságos is) 3n jól lehet vele lakni.

Ugyanilyen árban lehet csinálni tejberizst/grízt.

2010. febr. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

- Pattogatott kukorica : jó kis nassolni való és amellett nem hizlal! :D


- Sütőtök (Csak fel kell darabolni, kis cukrot szórni a tetejére, megsütni és melegen is, hidegen is fincsi csemege!)


- Muffin (Ez igazán nem drága és számtalan variációban elkészíthető!)


- Palacsinta (ez is sokféleképpen megtölthető, gyorsan, egyszerűen, olcsón elkészíthető)

2010. febr. 15. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Lángos? :)

1kg Liszt

1 élesztő

1 kanál só

3dl tej langyosan

1 kiskanál cukor

fél l langyos víz

olajjal egyutt smiben kisutod kb 300 forint.nassnak is jó.de valami tartalmasabb leves mellé is.

2010. febr. 15. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! ha van gyömölcstortaformád, tudok nagyon olcsó receptet. szombaton 2 kiviből és 1 narancsból csináltam

és gyönyörű lett. kapcsos formában is lehet. írj, ha érdekel.

üdv.

2010. febr. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, aranyosak vagytok. Ki fogom mindet próbálni, bár kelt tésztát még nem csináltam.

A piskóta nálam is bejön, ha hirtelen kell valami, pudingal, lekvárra.

A muffinokat is imádjuk, hamar megvan és finom is.

Bár nemsoká szülök megint, lehet nem sok időm lesz sütni..

2010. febr. 15. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!