Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Nagyon olcsó, laktató receptek...

Nagyon olcsó, laktató recepteket tudtok mondani?

Figyelt kérdés
Koleszosok vagyunk, sütő nincs, csak rezsó. És lehetőleg egészséges legyen! Amit tudok: spenót, krumplistészta, paprikás krumpli, tejbedara...stb
2011. nov. 1. 18:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha az egészségesség szempontjából nézzük, én kihagynám a menüből a tésztát.


Attól függ, milyen jellegű ételt szeretnétek.


Köretnek ajánlanám a rizst, krumplit és ennek variációit (rizi-bizi, tört krumpli stb...)


Mellé valami husi, mondjuk sertés comb fűszeresen olíva olajban sütve.


Ha édes szájúak vagytok, ajánlom a következőt:


Vegyetek egy kiló zabpelyhet, lehetőség szerint le kellene darálni.


Ezt tejben felveritek (kifőzitek) mintha tejbegrízt készítenétek. Végül is majdhogynem tejbegríz lesz belőle, csak sokkal egészségesebb, tele rosttal. Tetejére mehet az enyhén cukrozott kakaó :)

2011. nov. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én, ha koleszos lennék, a menüből nem hagynám ki a tésztát:)) nemcsak krumplistésztát lehet belőle készíteni, hanem rengeteg finom laktató ételt.

és szerintem nem egészségtelen.

zöldséges, paradicsomos, sajtos, sonkás, tejfölös , diós , mákos, lekváros, darás és még ezernyi változatban lehet.

2011. nov. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én kb. fél évig főztem 2 lapos rezsón.Iszonyat volt,de feltaláltam magam.Felsorolom miket készítettem:

Spagetti carbonara,Rizses- vagy tarhonyáshús,spagetti,Holstein szelet valami körettel,húsokat sütöttem,Resztelt máj,Chilli con Carne,Csirkepöri valamilyen körettel..hirtelen más nem jut az eszembe.

2011. nov. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Amit kihagytam,hogy azt mindenki maga dönti el,mi mennyire egészséges..Én ezeket készítettem akkor,mert sajna csőben sült zöldségeket és egyéb extra egészséges ételeket sem megfizetni,sem pedig elkészíteni nem tudtam volna.
2011. nov. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2011. nov. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Olcsó és nem ráz: bableves füstölt kolbásszal.


Rakott krumpli sütő nélkül:

A krumplit feldarabolod, megfőzöd sós, vegetás vízben, leszűröd. A tojást megfőzöd. Egy-két pár virslit karikára szelsz, kevés zsíron (olajon) átforgatod, törtpaprikával megszórod, pici vízzel, sóval megfőzöd.


Jénai tál aljába a virsli szaftjának felét beleszeded, arra tejföl, majd elkezded rakni: krumpli, tojás, virsli ... (a krumplit ne feledd el megsózni, borsozni), a tetejére krumpli kerül. A tetejét ismét megkened tejföllel, rálocsolod a virsli maradék szaftját, és födő alatt a rezsón (először csak kis hőfokon, hogy a jénai el ne csattanjon!!!) elkezded összeforralni. Amikor azt látod, hogy a forrás teljesen felért, leveszed a rezsóról a jénait (ágyazz meg neki kb. 4-5 cm vastagra hajtogass konyharuhát, akkor nem fog elcsattanni) és a jénai tetejét abban a percben vedd le. Elszáll belőle a gőz, és marad a tejföllel összeforrt virsli-szaft, amit a tányérból kenyérrel lehet tunkolni. Jó étvágyat!

2011. nov. 2. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!