Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A Mcdonaldsos sultkrumpli az...

A Mcdonaldsos sultkrumpli az mitol masabb mint az otthoni?

Figyelt kérdés
Oooan fini
2008. aug. 26. 20:43
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
91%
Mert más technológiával készül mint az otthoni sült krumpli.Másféle olajban sütik ki és már elő van készítve spécin ahogy a mekikbe beviszik.Hogy hogyan az az ő titkuk..sajna..mert én is szeretem:)
2008. aug. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
64%
Azért mert nem is csak krumpliból van. Szója is van benne nem kevés, lehet több, mint a krumpli... Amióta tudom, hogy nem is krumpli a krumplijuk egyszer sem voltam náluk. Ráadásul kókuszzsírban sütik. Szóval, ez minden, csak nem krumpli.
2008. aug. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim válasza:
79%
Attól, hogy nem teljesen krumpli, még lehet finom.:) Én úgy vagyok vele, hogy egyszer-egyszer, ha nincs más lehetőség, akkor náluk kajálok, jól tud esni. Persze erre is igaz, hogy nem kell túlzásba vinni és akkor nincs gond.;)
2008. aug. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
65%

Áruljátok el, most azzal ki jár jól, hogy becsapja a kérdezőt?

Hogy lehet egy sültkrumpli gerezdbe szóját becsempészni?

(a szóját adják mindenhez, amihez nem kéne, de ehhez spc.nem) Na ez a kókuszzsír számomra új fogalom, eddig csak kókuszolajról tudtam, de tekintve, hogy igen drága, szerintem nem ebben sütik. Egyébként, olyan jellegzetes íze van (volt szerencsém megkóstolni) hogy nem lehet elfelejteni.


Más alapanyagból,máshogy előkészített, más összetételű fűszerezett napraforgó olajban sütik.

2008. aug. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
64%

Az előzőnek: létezik olyan elősütött sültkrumpli, ami burgonyagranulátumból készült! Abba bármi belekeverhető!

Kaptam már ajándékba olyant a fagyasztósautóről, mikor vettem valami nagycsomagos kaját tőlük!


Amúgy szerintem kissé halízű a sültkrumplijuk!

2008. aug. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
18%
Teljesen egyetertek az elozo valaszoloval!
2008. aug. 27. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
97%
hehe, bírom mikor olyanok okoskodnak,akik azt se tudják miről van szó:)én Mekiben dolgozom, a "titok"a következő:speciális,csak a meki számára kitenyésztett burgonya,és pálmaolaj:)igazi krumpliból van,nem darálék,semmi "por",semmi nincs rajta,persze a sót kivéve,ami ugye sütés után kerül rá:)
2008. aug. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Húskivonattal ízesítik. Itt van a sültkrumpli hozzávalóinak felsorolása a McD hivatalos weboldaláról:

[link]

French Fries:

Potatoes, vegetable oil (canola oil, hydrogenated soybean oil, natural beef flavor [wheat and milk derivatives]*), citric acid (preservative), dextrose, sodium acid pyrophosphate (maintain color), salt. Prepared in vegetable oil ((may contain one of the following: Canola oil, corn oil, soybean oil, hydrogenated soybean oil with TBHQ and citric acid added to preserve freshness), dimethylpolysiloxane added as an antifoaming agent). *

CONTAINS: WHEAT AND MILK (Natural beef flavor contains hydrolyzed wheat and hydrolyzed milk as starting ingredients).


Szóval a különféle zsíradékokon kívül van benne citromsav, szőlőcukor és "természetes marhahús aroma", ami lisztet és tejet tartalmaz na és mit még??? Az titok.


Jópár éve USA-ban volt is botrány a marhahús-aroma miatt, tul. képp. ezért is került nyilvánosságra:

[link]


Előző válaszadónak is igaza van, az étteremben már tényleg csak sózzák.

A többi cuccot előbb, a krumpligyárban teszik hozzá.


(Ja, a magyar McD oldalon nem találtam az összetevők listáját. No comment.)

2008. aug. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
koszi a valaszokat :)
2008. aug. 27. 10:54
 10/23 anonim válasza:
80%
Én nem tudom/tudhatom, csak úgy látom, hogy a mekis krumpli (eddig életemben vagy háromszor ettem ilyet) az valóban krumpli kinézetű, egyáltalán nem úgy néz ki, mintha granulátum lenne. Hol lehetne a krumpliban szója? :O Ez csak a megszokott riogatás, mely tudatlanságból ered. Szerintem is nagyon finom a sült krumplijuk, számomra az egyetlen, ami ehető ott.
2008. aug. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!