Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A húsvéti menümet még csütörtö...

A húsvéti menümet még csütörtök péntek szombat délig elkell készítenem. Mit mikor érdemes, hogy legtovább friss maradjon? Persze hűtőben.

Figyelt kérdés

Reszelt túrós süti. Foghagymás és pizzás csigák. Csibehúsleves. Rántott gomba. Rántott, dajttal és brokkolival töltött csibemell. Majonézes krumplisaláta.


Azt szeretnwm, hogy szombat délig minden készlegyen. De közben ha vasárnap délben asztalra kerül, ne legyen olyan hatása mint ami egy hetet állt a hűtőben.


Egyedül leszek, segítség nélkül.



2015. ápr. 2. 02:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A sütit megsütheted pénteken, de a többit csakis szombaton csináld mert milyen lesz az hétfőig?Kelj jó korán és kész keszel időben. :-)
2015. ápr. 2. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hát ilyen esetben biztos nem rántott dolgokat készítenék, mert ha az nem frissen készül, az nagyon gáz. Úgy sem tudod megcsinálni, ha előre bepanírozod és akkor csak kisütöd? Akkor inkább legyen sült oldalas vagy pörkölt helyette, annak nem baj ha melegítik.
2015. ápr. 2. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólókkal. A sütiket megcsinálhatod pénteken bár a kelt tészták sem olyan finomak már harmadnap.

A majonézeskrumpli is elkészülhet pénteken, a csirkemellett betöltheted és jól lezárva állhat a hűtőben. a levesnek sem lesz semmi baja lehűtve, majd melegítve.

De a rántott dolgokat még előre panírozni sem jó, mert a hűtőben átázik a prézli és sütés közben lemászik a panír róluk.Azok kizárólag frissen jók.Ezek helyett kellene valamit kitalálni, vagy tényleg korán felkelni és bepanírozni, hogy délben kisüthesd.

2015. ápr. 2. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A pörkölt se ugyanolyan már másnaposan.
2015. ápr. 2. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ezek mind olyan ételek, amit vagy aznap, vagy pl húslevest és krumplisalátát előző nap lehet elkészítnei. Pizzás csiga, rántott gomba csak elkészítve jó.
2015. ápr. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ez elkeserített :-(

Egyébként csakis vasárnap ebéd lesz ebből.

A csigák fagyasztott leveles tésztából lesznem. Szerintem azt és a sütit pénteken készítem.

A salátát levest szombatom délelőtt.

A rántott dolgokat :-( muszáj lesz akkor vasárnap. :-(

2015. ápr. 2. 09:50
 7/11 anonim ***** válasza:
A krumplisalátát előző nap, mondjuk ma megcsinálod ecetesen hagymásan, majd holnap leszűrve teszed majonézes -tejfölös mártásba, garantáltan nem lesz még baja húsvét hétfőn sem. Mi is kb 3 napig fogyasztjuk, persze, mindig hűtőben jól záródó dobozban tárolva.
2015. ápr. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A fagyasztott leveles meg borzasztóan kiszárad már másnapra. ezt tényleg tapasztalatból mondom.
2015. ápr. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Még az jutott eszembe, hogyha a csibemellet ,megtöltöm és úgy teszem a hűtőbe zárható edénybe, mondjuk szombaton délután, az még nem baj ugye? És annyival kevesebb marad vasárnapra. Kinyomós sajtb egy darap párolt brokkoli megy bele, összetűzve. ?
2015. ápr. 2. 09:57
 10/11 anonim ***** válasza:

Ezt már írtam neked, hogy az úgy jó.

még egy ötletem van, de csak a karfiolra és a sajtra, mert ezeket már kipróbáltam és fagyosan is lehet kapni.

Ma a karfiolt és sajtot (duplán ) bepanírozod és lefagyasztod. vasárnap fagyosan forró, majd kicsit mérsékelten meleg zsiradékban frissen kisütöd.

Sós rudacska receptem van még, ami nagyon sokáig eláll, ha gondolod, később leírom.

2015. ápr. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!