Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Valaki olyan könyvet ajánlana...

Egybaba kérdése:

Valaki olyan könyvet ajánlana nekem amibe nem csak receptek vannak. Szóval nem dekák meg ilyesmi, hanem azt is leírják érthetően mit kell csinálni, és milyen sorrendbe? Esetleg meddig? ( perc másodperc stb? )

Figyelt kérdés
szóval főznék én, de sok receptbe azt hiszik gondolatolvasó vagyok, de nem..,

2015. ápr. 22. 21:23
 1/9 anonim ***** válasza:
A legjobb Horváth Ilona szakácskönyve. Ott részletesen leír mindent a kezdők kedvéért.
2015. ápr. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mit értesz az alatt, hogy "nem csak receptek"? Mert a recept alapvetően nem csak a hozzávalók felsorolásából áll, azaz minden receptes könyvben le van írva az is, hogy mit kell csinálni. Sőt, kapaszkodj meg, a sorrend is le van írva. Olyat viszont nem fogsz találni, ahol másodpercre pontosan le van írva, hogy mit meddig kell főzni, mivel ezt egyszerűen NEM LEHET ennyire pontosan megmondani. De az le van írva, hogy kb. meddig kell főzni, és hogy kell kinéznie, ha már kész van.
2015. ápr. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Azért vigyázz, mert az pl. nincs beleírva egyetlen szakácskönyvbe sem, hogy: gyújtsd be a gázt a leves alatt!!!

Nehogy úgy járj, mint az egyszeri háziasszony, hogy hiába ült órákig a tűzhely mellett, az a leves nem forrt fel!!!

2015. ápr. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 mahjong ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem az interneten sok ilyet találsz, én pl.a nosalty oldalát szeretem nagyon. Ha mindenképpen nyomtatott formában szeretnél valamit, akkor a korábban említett Horváth Ilona könyv talán a legjobb.
2015. ápr. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem neked inkább valamilyen főzős műsor kéne. Nézd a Paprika TV-t.
2015. ápr. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

hát jó de sok helyen az van írva hogy vágjál ezt azt apróra. Na az az apró az mekkora? Hány centi vagy hány mili?

Meg az is van sokszor hogy rövid ideig, meg ízlés szerint.

A rövid idő az mennyi? 5 másodperc vagy 3 perc?

Az ízlés meg aki először főz úgyse tudja ...

2015. ápr. 28. 12:10
 7/9 anonim ***** válasza:
Fűszerezésnél nem fogsz olyat találni, hogy hány gramm kell az ételbe, mert ahány fűszermárka, annyi féle íz intenzitás van. Van amelyik borsból például egy csipet elég, van amelyikből egy teáskanálnyi sem sok. Van olyan só, ami sokkal erősebb, mint a másik. Ezt csak tapasztalat és gyakorlás során tudod elsajátítani. Kóstolgatni kell főzés közben.
2015. ápr. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az "apróra vágás" sehol nem lesz neked definiálva. Ami le van írva, azt kell csinálni, értelemszerűen. Picit próbáld meg feltalálni magad, úgyis neked kell kitapasztalni, hogy mi hogyan lesz jó. Egyébként meg mindenki rontott már el kaját élete során, ezen neked is túl kell esni. Csak ne tehetetlenkedj már ennyit. Próbáld meg azt csinálni, ami ott van, aztán majd meglátod, hogy hogyan lesz jó.
2015. ápr. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Ez egy teszt kérdés volt.

ELnézést.

Igen is van olyan könyv ami leírja hány centi és hány mili az apróra ételfélénként.

És igen, van ahol másodpercre leírják hogy mi az hogy rövid ideig (pl ha tisztított vajon - ghí - engedjük ki egy keleti fűszer illóolaj tartalmát ott nem mindegy hogy 3 vagy 8 másodperc , mert megég)

És van ahol egy szakács tankönyvtől is részletesebben leírják az étel elkészítésének folyamatát.

Aztán még olyan is van ahol patikamérleggel mérik a fűszereket.

Max - mint a válaszokból látszik, ezek abszolúte nincsenek a köztudataban.


még egyszer elnézést - és köszönöm a válaszokat.

2015. ápr. 28. 22:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!