Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A muffint hidegen vagy melegen...

A muffint hidegen vagy melegen lehet jobban kiszedni a formából?

Figyelt kérdés
Ha kivettem a sütőből, hagyjam még egy kicsit a formában, hogy hűljön, vagy rögtön próbáljam meg kiszedni? Hogy nem esik szét? :) Ráadásul ennek csak a széle a tészta, a közepén túrós töltelék van. Ti hány percig és hány fokon szoktátok sütni? Én kicsit sokallom a 230fokon 25-30 percig.
2015. máj. 23. 16:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Én 180-190 fokon szoktam sütni, és nem veszem ki rögtön, de teljesen nem is hűl ki. A lényeg, hogy ne legyen már forró. De a legjobb szilikonos formában sütni, annak finoman megnyomod az alját, és szépen kijönnek belőle. Ha fém tepsid van, abba rakhatsz muffinpapírt. Mondjuk arra ráragad picit, de a formából szépen kijön.
2015. máj. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem majdnem minden receptnél 180-190 fokon kell 20-25 percig sütni.


Kiszedni meg akkor a legkönnyebb, ha a sütöböl kivéve 10 pecdig pihenteted.

2015. máj. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Vizes viledára teszem a kisült muffinokat a tepsivel, és hagyom kb 10 percet. Pára keletkezik, és könnyen ki lehet utána emelni, a papír is könnyen lejön róla.

Én is 180 fokon sütöm kb 25 percig. A villapróba jelzi, hogy a közepe is átsült-e rendesen.

2015. máj. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Én 180 fokon sütöm, amikor kisult, kiveszem egyből a formából, és tálcára teszem hűlni...

Ha cupcaket, azaz krémes tetejű muffint készít, akkor várja meg, míg kihűl és majd azután tegye rá a krémet :) remélem tudtam önnek segíteni!

2015. máj. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!