Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mik a legocsóbb ételek?

Mik a legocsóbb ételek?

Figyelt kérdés

Beírom, hogy olcsó ételek, és kiad nekem 600 féle süteményt, és 400 féle levest. Engem olyan étel érdekel, ami sokáig elég, és jól lehet tőle lakni. Receptes oldalakon az emberek szerint 300 forint a túrós-szalonnás ezmegaz, én megmutatnám neki, hogy már maga a szalonna több, mint 300Ft, a túró szintén.. szóval tényleg olyan érdekelne, ami olcsón elkészíthető. Ami eszembe jutott már az a palacsinta, a lecsó (de azt nem szeretem), és az almaleves (de az meg csak mert finom és ebben a melegben jólesik, de ez sem valami sokáig elég és laktató dolog). Ez egy kis szr lakás rossz minőségű villanytűzhellyel, mégrosszabb minőségű edényekkel (semmi nem a miénk, és ide mi már nem veszünk semmit..), szóval valami olyasmiket írjatok, amit nagyon könnyen meg lehet oldani.

Olcsó alatt meg azt értem, hogy ne kerüljön 1000Ft-ba valami ami fél napra elég kb.

Úgy is írhattok, hogy egy hétre 5000Ft-ból mit lehet kihozni (vagy ha lehetséges, amit kétlek, de ki tudja, akkor még kevesebből kihozni egy heti kaját).

Köszi a válaszokat!



2015. jún. 7. 05:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Pl. lecsós tarhonya.Fél kg tarhonya,1hagyma,1üveges lecsó,némi virsli bele felkarikázva,pirospaprika,só.Elég sok lesz belőle mire elkészül.Aztán borsópörkölt rizzsel.1kg rizsből elég sok rizs lesz,persze nem kell egyszerre megcsinálni.Sima rizibizit is szoktam enni.Pénteken vásároltam pont egy hétre hogy kihúzzam jövő hét péntekig,3500Ft-ot fizettem,és ezeket vettem : fél kg kenyér,3 májkrém,1kg rizs,1üveges zöldborsó,pirospaprika,leveskocka,1 tálca hús(820 Ft volt akciósan,fele pörköltnek megy,fele pedig a borsólevesbe amit csinálok majd),1nagy tubus majonéz,leveszöldség.Ennek elégnek kell lennie,nagyobb adagokat csinálok a kajából.
2015. jún. 7. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem bármi lehet olcsó, ha megkeresed és megtalálod, gomba is van 150 Ft-ért egy kiló, vagy jó húsos farhát 80 Ft-ért egy kiló, lejárat előtti leárazásban mindent szoktam venni, tejet is 100 Ft alatt, tejfölt is 99 Ft-ért 33 dekát, sajtot is 1000 Ft/kg-ért, húsos szalonnát 1000 Ft/kg-ért stb. Meg kell jegyezni az árakat, és nem megvenni, ha a megszokottnál drágább, ez a titka.

Egyébként a legolcsóbb talán a majonézes krumplisaláta, mert 1 kg krumplit 70 Ft körül veszek, hagymát is, majonézt 500 Ft/kg, tejfölt 300 Ft/kg-ért.

2015. jún. 7. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Első: Köszi a választ, bár leves is meg lecsó is volt benne.. :D

Második: milyen boltban szerzed ezeket ennyiért? :O Itt mindenhol minden nagyon drága, nálunk nincsenek ilyen nagyságú akciók, leárazások, még az értékcsökkent termékek is kétszer annyia kerülnek, mint amennyiket felsoroltál.

2015. jún. 7. 07:15
 4/16 anonim ***** válasza:

Mindig változik, csak akkor veszem meg, ha érdemes. amit kapok jól, azt eszem főételnek.:) Mellette sokat nassolok, azt normál áron veszem.

Konkrétan melyikről ételről beszéljek bővebben?

2015. jún. 7. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Budapest belvárosi vagyok amúgy, nem tudom, ha Számodra nem elérhető a környék, mennyit segít Neked, ha mondok konkrét helyeket...
2015. jún. 7. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
26%

Ja, és a savanyúkáposzta. Az a CBA-ban a legolcsóbb, 300 Ft egy kiló, karácsony előtt pedig 199 Ft volt.

Állandó ár.

Jelenleg a legolcsóbb, amit csinálni tudnék, húsoskáposzta hús nélkül, csak húsosszalonnával, sok tejföllel.:)

2015. jún. 7. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
tojásos nokedli, rakott krumpli lecsókolbásszal, gulyásleves aprólékból, pásztortarhonya, krumpli, szárazbab, borsó, spenót főzelék, lapcsánka, házi pizza, lángos, grízes tészta, krumplis tészta, káposztás tészta, sült csirkecomb vegyes körettel, húsleves szintén aprólékból, tojás, virsli pörkölt
2015. jún. 7. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
71%
Amikor megveszed a húst azt ugyanúgy szétadagolod annyi felé ahányan vagytok és a többi a mélyhűtőbe.A gomba és a többi élelmiszer szintén a fagyasztóban köt ki.A gombafejeket megtöltheted májkrémmel,vagy amit csirkéhez is használunk tölteléket. A gomba szárát lefagyasztva megvárod amíg jön hozzá és van egy ingyen gombapörkölted vagy tojásrántottához felhasználhatod.Amit nem tudsz szétadagolni de nem akarod felhasználni azt mindent a mélyhűtőbe pakolsz. A maradék kicsike húsokból lehet /brassóit csinálni/ valamint tepsibe téve nyersen krumplival kolbásszal megpároltan enni és ugyanezt savanyú káposztával megoldani.Hűtőt úgyis kell takarítani és olyankor én mindent megfőzők amit találok benne:kb:másfél hétig nem veszek semmit.Nincs olcsó kaja mert nem eheted mindig ugyanazt.Viszont ha a maradék anyagokat fel tudod használni akkor azzal sokat tudsz spórolni.PL:megveszem a nagy vödrös tejfölt amiből lesz házi franciasaláta /4-en két napig esszük/,lesz belőle tartár mártás és marad a habart leveshez is és egy grammnyit sem tud megromlani. Egy hétre előre vásárolok és a maradékok be vannak építve a heti kosztba.Soknak tűnhet neked is,de ha olcsóbb helyen vásárolsz és otthon van akkor igen sok fáradtságot,költséget takarítasz meg. A megmaradt túrót átdolgozod vajjal,tejföllel és a tölteléket belerakod a kiszáradt kiflibe vagy zsemlébe amit alufóliába vízzel megspriccelten beteszel a sütőbe.Ha kész a melegített kifli,zsemlés kaja akkor a tetejét meglocsolod egy kis melegített csokival.Csinálhatsz rakott tésztát:párizsit elkészíted pörköltnek és ráöntöd a kifőtt tésztára a tetejére vagy sajtot vagy tojással összekevert tejfölt teszel és a sütőben megpirítod.Nagyon szeretjük a sült krumplit ami mellé ketchupos hagymát szoktunk enni és ilyenkor nem hiányzik a hús.
2015. jún. 7. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
búzagánica, zalai étel. Lisztet sóval szárazon megpirítod, forró víz, forró olaj és ennyi. Saláta, jó étvágyat. Ennél olcsóbb nem valószínű, hogy van...
2015. jún. 7. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
86%

Mennyi az a pénz, amit havonta tudtok élelemra költeni? Lehet, úgy könyebben tudnánk segíteni, csak azért kérdezem. Most csak pár ötlet.

- főzelékek szezonális alapanyagokból: 2-3 napig tudnátok ennni. Szerintem önmagában is finomak, de akár tállalhatsz mellé krumplifánkot, bundáskenyeret, húsfélét, tükörtojást.

- resztelt máj krumplival

- pörkölt tésztával, nokedlivel (természetesen házilag), krumplival (ne a drágább szinhúsra gondolj, hanem pl.: csirke szárny, farhát, zúza, köröm stb.)

- rizses hús, pásztortarhonya

- zöldséges v. húsos piték (zöldséges megint főleg, akkor ha van szezonja)

- házi pizza, kenyérlángos, tócsni

- tésztafélék (ahogy szeretitek)

- különféle laktató levesek, amik főételként is megállják helyüket: babgulyás, gulyásleves

- egytálételek pl.: rakott krumpli, chilis bab

Aztán itt van pár költségcsökkentő tipp:

- próbálj legalább 2 napra főzni, minél nagyobb adagokat

- ha van fagyasztód, akkor minél több mindent fagyassz le, hogy később is legyen (ha nincs érdemes áldozni rá)

- ha teheted menj piacra vásárolni, nagy árkülönbségek vannak.

- ha van erkélyetek, érdmes befektetni egy kisebb összeget, palántát vagy vetőmagokat venni, aztán megpróbálni magad megtermelni pár dolgot. pl.: paradicsom, paprika, de elég sok honlap van, ahol írnak ezekről, hogy erkélyen miket lehet megtermelni, hogyan

- ha szeretitek a gombát, érdemes venni egy gombatermő ládát. Mi a tescoban 1000 forint körül vettünk és kb. havonta van termés, egyszerre kb. fél kb. terem.

- tisztitószereken rengeteget lehet spórolni. pl.: te csinálod az öblítőt, mosószert, ecetet, szódabikarbónát takarításra nagyon sokoldalúan fel lehet használ, én felmosni vízzal + 2 csepp teafa illióolajjal szoktam. Szépen tisztit, fertőtlenít, jó illatú.

2015. jún. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!