Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit főztök ebben a melegben?

Mit főztök ebben a melegben?

Figyelt kérdés
2015. jún. 11. 20:18
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

Tükörtojást sütöttem, mint máskor, ilyen korszakom van, nincs is kedvem sokat főzni, szeretem is. De szezámos puffancsokat is sütöttünk, reggel pedig káposzta sült, bő 2 kiló. Főtt rizs mindig van.


Ha majd igazi kánikula lesz, nemcsak normális nyár, amit még nem szoktam meg, s felmelegszik a konyha is, akkor majd sok nyers ételt fogok készíteni, úgyis szeretem őket s nagyon praktikus az én étrendem mellett, amiben túl kevés a zöldség (max. 1 kiló naponta, de sokszor közel sincs annyi). Egy vagy akár fél kiló nyers zöldség már valami, s frissebb, üdébb, kellemesebb, roppanósabb számomra. Bár egyes zöldségeket hőkezelni érdemes...


Gyorsan sülő ételeket érdemes ilyenkor, egyes húsoknak pár perc elég (pl. lazac, de a tarja sem tart sokáig. más húst nem eszem, nem igazán vagyok képben vele, de gondolom, a csirkének sem kell sok idő).

Amit lehetőleg nem főzök melegben, az a hosszan fővő ételek, természetesen. Viszont egy lecsó remek ilyenkor, az nem tart túl sokáig és nagyon szeretjük, egy nyáron vagy heti minimum 5 alkalommal volt, nem mindig ebédre...


Majd bográcsozunk is, az legalább nem melegíti a házat, sőt, mi sem melegítjük, amíg kint vagyunk. A párom kibírja melegben is, én inkább az estét preferálom meleg napokon, de úgy is meleg nekem, ha mellette vagyok.

2015. jún. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Könnyű, zöldséges dolgok kavarognak a fejemben:

Spenót, töltött padlizsán, saláta keverék kapros öntettel és natúr csirkemellel, lecsó. Igazából nem az elkészítés idején gondolkodom, hanem azon, hogy mi esik jól ilyenkor.

Kovászos uborkát is csináltam, szóval ilyenkor szóba jöhetnek olyan ételek, amihez passzol a koviubi.

2015. jún. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Gyümölcslevest :)
2015. jún. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Avokádós-gombás tésztát, parmezánnal megszórva.
2015. jún. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanazt mint a hidegben. Amit éppen megkívánok. Most sült csirkecomb és párolt kelbimbó lesz.
2015. jún. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mi már gyümölcslevesen élünk lassan 3 hete. Megfőzöm ipari mennyiségben és beteszem a hűtőbe. Emellé szoktam gazos bélest csinálni, palacsintát, lángost.

De pl legutóbb főzés nélküli eperkrémlevest csináltam, mellé virslit mikróztam, kenyér, zöldségek, ketchup, mustár, majonéz

2015. jún. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!