Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kánikula ételek! Ti mit...

Kánikula ételek! Ti mit főztök ilyen melegben?

Figyelt kérdés

Tudom, sokan igyekeznek nem főzni, de nekem 3 kicsi mellett muszáj!


Ötlteket szeretnék, hogy miket lehet főzni ilyen melegben ami gyors és laktató?


Köszönöm!


2013. júl. 24. 13:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

gyümölcs leves

sajtos tejfölös tészta

házi hamburger

gyros

2013. júl. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
55%
Én ugyanazt, mint máskor.
2013. júl. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
53%
Én is úgy vagyok vele, hogy az időjárás nincs hatással arra, hogy mit eszem. Nehéz, zsíros kaja ugyanúgy jöhet mint egy laza hideg meggyleves. Az emberek inkább bebeszélik maguknak, hogy nyáron mást kíván az ember, mint télen.
2013. júl. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Így van.

Nyilván annyi a különbség, hogy ilyenkor idénydolgokat gyakrabban használ az ember.

Jó kis lecsó például...

2013. júl. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, nekem azért eszembe nem jutna 35 fokban pl. töltött káposztát ennem :) meg hát mazohista sem vagyok, hogy órákat álljak a tűzhely előtt...
2013. júl. 24. 13:45
 6/20 anonim ***** válasza:
28%

Miért, egy töltött káposztához ott kell állni végig amíg fő 20 centire a tűzhely mellett?

Felrakod aztán fő magától.

2013. júl. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Én sem csinálok különbséget téli és nyári étel között. Simán főzök augusztusban kocsonyát, ha jó anyagot kapok hozzá. Télen pedig lecsót, szintén ha megéri.
2013. júl. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
61%

Lecsót főztem virslivel, és egy fej karfiolt: sós vízben kicsit megfőztem, majd tejföl + reszelt sajt réteg közé rakva bedugtam a mikróba.


Holnap csillag-tököt akarok kirántani, jó lenne, ha elkészülne hozzá a kovászos uborkám, tegnap este raktam össze.


Ha nem lesz uborka, akkor viszont holnap valószínű, hogy diós-tésztát, vagy tojásos nokedlit főzök, és a rántott csillagtök napolva.

2013. júl. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
57%
Én egyáltalán nem érzem, hogy bármi extra kánikula lenne. Ugyanúgy eszem, mint máskor. Kivéve, hogy most szerencsére van finom görögdinnye, míg télen pl. nincs. :)
2013. júl. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
71%
Nekem is sokat kell agyalnó, mert mi rem eszunk mindent ilyen melegben. Ma pl tojasos nokedlip csinaltam, de lecso is is johet ilyenkor.
2013. júl. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!