Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szolnoki habos isler tortaként...

Szolnoki habos isler tortaként. Hogyan?

Figyelt kérdés

Islertortát szeretnék készíteni. Szolnoki vagyok, nálunk az isler, az elsősorban a habos islert jelenti (tojáshab, windhab), így ilyen lenne a torta is. Először eszembe jutott, hogy csinálok egy óriásislert, és kész, de mivel az isler alapja az omlós lap, és enyhén szólva nem egyszerű a kemény linzerlapok közti puha habot szeletelni, így ezt az ötletet el is vetettem. Kétféle elképzelésem lett a végére:

1.) Diós-fahéjas-enyhénkakaós piskótakarika kettévágva, az aljára windhab, erre egy vékony szalalkális diós linzerlap, megint windhab, piskótakarika teteje, és az egészet áthúzni étcsokival.

2.) Diós-fahéjas-enyhénkakaós piskótakarika kettévágva, szalalkális diós linzerlap eltördelve, belekeverve a windhabba, és ezzel betöltve a piskótakarika, majd az egészet áthúzni étcsokival.

Melyik lehet a járhatóbb út? Ha egyik se jó, hogy kellene kivitelezni, hogy jó legyen?


2015. jún. 18. 00:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

én ezeknek az analógiájára kicsi islerekből csinálnám:


[link]

[link]

[link]

[link]

2015. jún. 18. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

Szia

cukrász vagyok, és az előttem szólóval értek egyet :) Méghozzá ami a második képen van szerintem az lenne a legjobb és legegyszerűbb :)

2015. jún. 18. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Töredelmesen bevallom, én is cukrász vagyok, bár nem dolgozom a szakmában, a gyakorlati helyen megutáltatták velem :(

Gondoltam olyasmire is, mint a második, de nem tudom, nem lenne-e az ugyanolyan, mint az egy óriásisler ötlete, hogy nem tudnám felszeletelni...?

Gondolkodtam még a pillecukor-krémen is, és azon a vonalon jutottam el ide:

[link]

Mivel ennek a krémjében tejszín is van, lehetséges, hogy jobban átpuhulna az omlós lap, ha a közepébe teszem, mint a sima windhabnál? Természetesen piros festék nélkül...

2015. jún. 18. 07:42
 4/4 anonim válasza:
szerintem úgy már nem sok köze van az ischlerhez..Végül is mire jutottál?
2015. jún. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!