Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hány csülök kell tíz embernek?

Hány csülök kell tíz embernek?

Figyelt kérdés
Kemencében fogunk csülköt sütni. Hátsó csülök.
2015. jún. 25. 22:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kb 5. Fejenként egy fél elég. Süthetsz egészet is fejenként, de akkor fel kell kötni a gatyaszárat, az emberes adag.
2015. jún. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is két embert lehet számolni 1 csülökre, vagyis 10 embernek 5 db. csülköt készítenék még akkor is, ha mellette hagyományosan laktató köret van = törtkrumpli, párolt rizs, vagy hasonló + valami ecetes-kovászos uborka, stb.stb.
2015. jún. 26. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Azt azért érdemes szerintem figyelembe venni, hogy mennyire finnyás a társaság, megeszik-e a bőrt vagy a zsírosabb részeket is.
2015. jún. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azt sem árt tudni, hogy milyen étvágyú emberekről van szó.
2015. jún. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azért kell 1 csülökre csak 2 főt számolni, mert a kövér részét nem mindenki eszi meg, 1 csülkön viszont a sovány husi max. 2 főnek elegendő.


Majd a kövérje ha kihűlt, következő napokon kenyérrel, abált-szalonnaként vacsorára jó kis zöld-hagymával, lila hagymával stb. stb. finom lesz!

2015. jún. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5-6 darababbal számolnék én is.Sokszor csinálok hátsó csülköt, általában 1,20-1,30 kg-osak.Már megmértem, a csontveszteség 25-30 deka, attól függ, milyent fogunk ki.

A bőr , a kövér nálunk nem probléma, mindig van rá "vevő" :)Lehetőleg olyanokat keress, amin a bőr alatt alig van kövér rész.

Azt nem írtad, hogy füstölt vagy nyers, mert a nyerset nem árt a kemencéből kihúzva időnként szalonnabőrrel átcirógatni és sörrel is megkenegetni, forgatni.

2015. jún. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!