Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy csináljam meg a tortát,...

Hogy csináljam meg a tortát, ha két embernek lesz?

Figyelt kérdés
Férjem és lányom születésnapja lesz. Túrótortát gondoltam, aminek piskóta alja van. De ez változhat.Hogy díszíthetném? Gondoltam, hogy emeletes, és az egyik emelet az egyikék, másik másiké (bár itt költségbe már majdnem ott vagyok, mintha két torta lenne). És sajnos nincs csatos tortaformám, csak kettő rendes, olyan formájú, amit leginkább gyümölcstortához használnak.

2015. jan. 8. 20:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem az a legegyszerűbb, ha olvasztott csokival írsz rá. Egyik oldalra a férjed nevét, a másik oldalra a lányod nevét. Teszel rá számgyertyát mindkét oldalra.
2015. jan. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Csinálj nyitott könyv alakút,így kétfelé tudod osztani!
2015. jan. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha nem ragaszkodsz a kör alakú tortához, akkor süsd a piskótát nagy gáztepsiben, aztán vágd négy felé - két két lapot kapsz két kicsi tortához (vagy ha magasabbra akarod, akkor két tepsi vékony piskótalapot, így 4-4 kis lapod lesz).

Én egy adag főzött krémet csinálnék (sűrű vaníliapuding kihűtve, majd cukorral habosra kevert margarinnal elkeverve), amit kétfelé fennék, egyiket pl csokisra (kakaóporral) a másikat pl gesztenyésre (fél csomag gesztenye, rumaroma, vaníliás cukor) csinálnám és így nem is időigényes és nem is drága, mégis két tortád lesz.

2015. jan. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
De miért egy tortát kapnak? Szerintem olyan érzést kelt, mintha a legkevesebb erőfeszítéssel akarnád letudni, örüljenek, hogy kapnak valamit. Készíts inkább két picit, a tésztát kisütheted rozsdamentes, kisebb lábosban is (csak ne műanyag fülűben), vagy egy nagy tepsiben vékony lapként, és kivághatsz belőle köröket, a töltelék és a díszítés pedig lehet kétféle, így semmilyen alapanyagból nem kell nagy mennyiséget felhasználnod.
2015. jan. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]


Túrótorta sütés nélkül = egyiknek egyik fajtát percek alatt, a másiknak másik fajtát, szintén percek alatt...

és akkor mindketten elmondhatják, hogy kaptak egy-egy egész tortát...

2015. jan. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!