Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Van egy felbontatlan csomag...

Van egy felbontatlan csomag babapiskótám,2009. dec.29-én lejárt. Lehet valami baja, vagy felhasználhatom még? (Mondjuk tiramisunak)

Figyelt kérdés
Még nem kóstoltam meg,hogy nem avas-e,vagy ilyesmi...
2010. márc. 2. 14:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Garantáltan semmi baja, nyugodtan edd meg! Egy baja lehet, hogy kiszáradt kicsit, de ha beáztatod, akkor ez elmúlik, tehát tiramisunak még jobb is, mint magában.
2010. márc. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hogyan lenne avas mikor szárított termék? Avasodni a zsíros dolgok szoktak a puha piskóta is legfeljebb penészes lehet.
2010. márc. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha nem penészes vagy ilyesmi akkor felhasználhatod, nem hiszem, hogy bármi bajod lenne tőle. Én mondjuk már vettem úgy babapiskótát, hogy penészes volt, pedig jócskán nem volt még lejárva. :-(
2010. márc. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
61%

LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL

Jézus Mária, hát ti nem tudjátok, hogy a lejárat napját követő nap 00:00:00-kor elszabadul a pokol az élelmiszerekben? Rettenetes mérgek keletkeznek a másodperc milliomodrészének tört része alatt, baktériumkolóniák szaporodnak el, és mire az első másodperc ezredrésze eltelik, az étel szörnyű fertővé válik, ami a puszta látványával képes 30 másodperc alatt megölni egy kisgyereket.

/LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL


Persze, hogy megeheted. Évekkel a lejárat után is. (Mondjuk azért szagold meg, és - ahogy előttem mondták páran - nézd meg, nem penészes-e.)

Volt botrány pár éve, hogy lejárt, de jó élelmiszereket újra címkéztek, ami ugye újabb esztendőt "adott nekik". Pedig a botrány nem ez. A botrány az, hogy mi vegyszer lehet bennük, hogy ennyi ideig nem romlanak meg...

2010. márc. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A gyártó azt vállalta, hogy 2009 dec. 29-ig a termék ehető. Ez nem jelenti azt, hogy 30-án már romlott. :-) Bontsd fel, és ha szemre-szagra jónak tűnik, akkor nyugodtan használd fel. Én is ezt tenném.
2010. márc. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,és örülök,hogy akadt olyan is,akinek sikerült pár vidám percet szerezni...

Azért írtam hogy avas lehet,mert hirtelen nem jutott más eszembe.

2010. márc. 2. 15:43
 7/10 anonim ***** válasza:
48%
Nyugodtan eheted, csak megsúgom,hogy tojást tartalmaz! És nem ajánlom az végett, hogy megegyed........2-300 ft-ért ne tedd magad beteggé.
2010. márc. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Én nemigen ennék belőle,mert a tiramisuban ugye nyers tojás is van,és azt inkább kihagynám,mert szoptatok.Páromnak akarom csinálni...
2010. márc. 2. 16:14
 9/10 anonim ***** válasza:
A piskóta egy sült termék. A benne levő tojás már nem romlékony.
2010. márc. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
szerintem is nyugodtan meglehet enni.
2010. márc. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!