Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mennyi szódabikarbónát kell...

Mennyi szódabikarbónát kell tenni a rendes (kanállal kimért) bögrés sütibe?

Figyelt kérdés

Nem találtam itthon sütőport de ahogy olvastam néhány helyen, a szódabikarbóna is megállja a helyét ilyenkor.

Na de mennyi is kell belőle?

A recept szerint sütőporból egy kis/teás kanálnyi kell a süteménybe. Akkor szódabikarbónából is ugyanennyi?



2015. júl. 3. 12:32
 1/4 A kérdező kommentje:
És ha fekete kakaó helyett sima nesquik kakót teszek a sütibe?
2015. júl. 3. 12:39
 2/4 anonim ***** válasza:

Szódabikarbónából is tehetsz egy teáskanállal, a keserű kakaópor helyett nem túl jó ötlet az édes instant.

Világos lesz a tészta, és a cukornál is figyelembe kell venni, mert túl édes lehet a süti.

2015. júl. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Végül egy késhegynyit tettem a sütibe és nem tettem bele kakót. :D De amúgy nagyon finom lett. :)
2015. júl. 3. 20:32
 4/4 anonim ***** válasza:
Fura, hogy sokaknak inkább szódab. van otthon, sütőpor meg nincs. Nekem pont fordítva. Kerestem több helyen, de semelyik boltban nem találtam szódab.-t.
2018. szept. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!