Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Csokikészítés házilag. Hogyan...

Csokikészítés házilag. Hogyan lehet megszilárdítani a csokit? Milyen összetevőkkel tudnám ízesíteni?

Figyelt kérdés

Összetevők eddig:Tömény Kakaópor,porcukor,víz.

Ezt a hármat jól összekeverem, és tömény csoki állaga lesz, félig szilárd, félig folyékony átmenettel.

Nos, az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehetne ez megszilárdítani, hogy olyan kemény legyen mint a bolti csoki?

Illetve milyen kiegészítőket tudok annak reményében használni, hogy ne legyen nagyon keserű, meg hogy külön féle ízeket is adhassak neki.

?



2015. júl. 17. 00:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Vajjal szerintem jó lenne.
2015. júl. 17. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
45%
Érdekes módon a házi csokik készítői nem veszik figyelembe a legfontosabb dolgot. A csoki nem a kakaóportól lesz csoki, hanem a kakaóvajtól. Azt pedig nem tudsz venni csak úgy. Tehát áltathatod magad, hogy te csokit csináltál, de azt sajnos nem lehet csupán kakaóporból elkészíteni. A kakaóvaj nélküli "csoki" az olyan, mint a hősleves, amiben van zöldség, csak éppen hős nincs. Az meg ugye zöldségleves :)
2015. júl. 17. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Rendben köszönöm első és második a választ.

Elsőnek:Ha vajat próbálok bele tenni, akkor vaj ízű lesz.Erre mi lenne a megoldás?

2.Igen, tudom, hogy kakaóvaj is kell hozzá, de mondjuk valahol, kakaóbabot használnak hozzá.

Most kicsit belezavarodtam.Tudnál egy kis útmutatást adni?

2015. júl. 17. 00:16
 4/7 anonim ***** válasza:

Az enyém sem hű de szabályos csoki, mivel nem használok kakaóvajat, nem is kifejezetten annak eszem, hanem csokisósznak, de attól még szilárd lesz, a hűtőben mindenképp, szobában attól függ, milyen meleg van.

Vízzel nyilván nem lesz jó, zsiradék kell bele (víz pedig lehetőleg semmi, az nagyon akadályozza a szilárdulást). Én speciel kókuszzsírt használok, plusz sosem hagyom ki az őrölt kesut és egy kis kávét, sokkal jobban ízlik ezekkel (a kesu inkább csak krémesít, az ízén nehéz érezni, a kávé persze az ízére hat. személy szerint instant kávét használok feloldás nélkül, poénosak a darabkák. a folyékony kávé árt a szilárdulásnak).


Ha rendes csokit akarnék, vennék kakaóvajat, de nekem tökéletesen megfelel így. Illetve a páromnak, mert nekem már semmi szükségem csokira, ilyen az étrendem, megszüntette a csokiigényt.


Párszor azért megszilárdítottam a múltban... Egyszer sárgabarackos-pisztáciás lett, az jól mutat a többféle színnel. De kókuszvajjal is össze lehet kombinálni s persze ezer más dologgal is.

2015. júl. 17. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A kakaobab tartalmazza eleve a kakaovajat. ...
2015. júl. 17. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Vizet ne haszálj, helyette zsiradék kell. Én is kókuszolajjal készítem, így a hūtõben meg fog szilárdulni.

Igazi szabályos csoki tényleg csak kakaóvajból lesz, de csokiszószt készíthetsz kakaópor, cukor és kókuszolaj összemelegítésével, ha lehūtöd szilárd lesz.


Az az étrend, amitõl nem kell a csoki pedig nagyon érdekelne.:D

2015. júl. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#6: Bizonyára emberfüggő, de nekem nagyon bejött a ketogén diéta, a csokiigényem elég alaposan megszűnt. Édességet attól még eszem, de ez is inkább csak régi szokás, majd elmúlik.
2015. júl. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!