Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Létezik étolaj (olaj) nélküli...

Létezik étolaj (olaj) nélküli tortilla recept?

Figyelt kérdés

Üdv


Kedvenc ételem "lelke" ,de unom hogy egy csomó olajt kell ennem így kényszerből "vagy megeszed vagy nem"


2015. aug. 6. 19:29
 1/3 anonim ***** válasza:

mármint maga a tortilla tésztára gondolsz? vagy a benne lévő feltétekre? ha tésztára, én ezt szoktam csinálni: [link]

pillanatok alatt megvagy vele, a tésztájába elég pl. 2 ek olaj is, vagy tehetsz oliva/repce olajat, azok még egészségesek is. A sütéséhez egyáltalán nem kell olaj, még a sütőt se kell bekapcsolnod, serpenyőben kell készíteni. Lehetőleg kerámia/teflon serpenyőbe (palacsintasütőbe) készíts, és egy pici lisztet szórhatsz a serpenyőre.

2015. aug. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ja! És én ahogy kisültek, még forrón deszkára borítom, mindkét oldalát lekenem egy ecsettel vízzel, csak vékonyan, és be egy zacskóba! nem baj ha bepárásodik, sőt az a lényeg! Így szép puha lesz, lehet jól tekerni. Utána a zacskóban mehetnek egymásra a kisül tortillácskák :)
2015. aug. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem arra gondol, hogy sokan olajjal kenik meg a kiszáradás ellen. Ezt a vizes-zacskós ötletet még nem hallottam, majd egyszer kipróbálom. Köszi!
2015. aug. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!