Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A nem öntöttvas wok is ugyanaz...

A nem öntöttvas wok is ugyanazon az elven működik, mint az öntöttvas? Hogyan használjam?

Figyelt kérdés
2010. márc. 10. 09:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem van ilyen is, olyan is...wokmániás vagyok:D

Az elv ugyanaz. Az öntöttvas nehezebben melegszik fel, viszont sokkal jobban tartja a hőt. A nem öntöttvasban picit tovább kell sütni a dolgokat, de az is tökéletesen jó.

Hogy használd? Tegyél bele olajat (lehetőleg olívát, mert az elviseli a magasabb hőt, és egészségesebb is). Próbáld úgy beleönteni, hogy az oldalán csurgatod körbe, hogy mindenhová jusson. Ha forró, akkor szórd bele a sütni kivánt dolgokat. Ha hús is van közte, akkor azzal kezdj. A falatnyi csíkokra vágott husit süsd meg pár perc alatt, aztán fűszerezd, majd mehetnek az összevágott zöldségek.

Fontos, hogy minden hasonló nagyságúra legyen aprítva, és egyszerre ne tegyél túl sokat az edénybe, mert akkor nem tud pár perc alatt jól átsülni.

2010. márc. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, most fogom először használni. Remélem sikerülni fog :)
2010. márc. 10. 10:21
 3/6 anonim ***** válasza:
A woknak a súlya a lényeg. Amelyik könnyű, az nem wok.
2010. márc. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szivesen:) Biztosan sikerülni fog. Ha megszokod, simán bele lehet szeretni. Én jó ideje szinte mindent abban készítek, és szabadon, végtelenül lehet variálni benne az ételeket. Csak rá kell jönni a használatára, de aztán már bátran kombinál az ember.

Sok sikert neked!:)

2010. márc. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Pár dologban tévednek a válaszolók: elöször is a Wok-hoz nem olivaolajat illik használni (mert a kinai konyhában az ismeretlen, illetve ha azt használsz, akkor már semmi köze a kinai elkészitési módhoz), hanem vagy szója-olajat, foldimogyoró-olajat, esetleg szezám-olajat.

Másodszot az eredeti wok egész vékony falú és könnnyü, ugyanis a Woknak az a lényege, hogy alján (mivel tradizionálisan nyilt lágon használják - pl. gázláng) egész forró az edény - ott lehet piritani, és azoldaján egyre feljebb egyre langyosabb - ott lehet párolni az adalékokat. A legtöbb esetben elöször átpiritják az alapanyagot utána a peremen feljebb tologatják, hogy megpuhuljon, közben a következö hozzávaló is tud pirulni.

2010. márc. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem csak kínai kaját lehet wokban készíteni. Én nagyon sok étel elkészítéséhez használom( a családom nagy örömére). Szerintem egyre többen építjük be a konyhánkba, és használjuk szabadon, fantáziánk és főzőtudományunk, meg ízlésünk szerint.

Az olivaolajat a hőálló képessége miatt javasoltam. Lehet persze használni szója vagy szezámolajat, de sokkal nehezebben beszerezhető és elég húzós az ára. A kínaiak azzal főznek, amivel akarnak, mi meg azzal, ami elérhető.

A kérdező nem eredeti kínai receptet kért, hanem az edényt akarja használni. Még az is lehet, hogy paellát készít benne. Én pl. azt is wokban csinálom.

Egyébként a tradicionális wok égetett agyagból készült, ezt ásatásokon találták. Aztán öntött vasból(mivel még csak így tudták megmunkálni a vasat), aztán kovácsolt vasból, acélból, már nemesacélból is készül.

Szerintem okos dolog, és használjuk bátran akár magyaros, vagy bármilyen étel elkészítéséhez.

2010. márc. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!