Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Melyik receptet használjam?

Melyik receptet használjam?

Figyelt kérdés
Sajttorta és tiramisu receptjét szeretném megtudni. Nagyon sokfélét olvastam a neten és nem tudom melyik a legjobb. Ti hogy csináljátok őket?
2011. aug. 17. 17:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Tiramisu:2 tojás,5ek cukor,25dkg marcapone vagy krémsajt,2dl habtejszín,főzött kávé,rum vagy rumaroma,kakaópor,25-30dkg babapikóta.

külön felverem a tojásfehérjét,a habtejszínt,a tojássárgáját a cukorral kikevrni.A cukorral kikevert sárgájához hozzáadjuk a marscaponét, a felvert tojásfehérjét és végül beleforgatom a felvert habtejszínt.Kávét főzünk,izlés szerint cukorral ízesítjük.Lehet nescaféból is csak akkor nem lesz olyan intenzív az ize.Aa babapiskótát belemártjuk csak egy pillanatra a kávéba,és egy jénaiba egymás mellé fektetjük őket.Majd a krém következik.és újra piskóta.így rétegezzük,legfelülre krém kerül és megszórjuk a tetejét kakaóporral.

Nekem ez nagyon bevállt,és aki nálam evett azok mindig elkerték.

2011. aug. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A sok mellé még többet akarsz?Minek?Még nagyobb legyen a kavalkád?Nem is értem!Olyat keress,amihez kép is van és amelyik a legszimpibb válaszd ki,vagy 1Xrűen csak a legelsőt.Mit kell ebből ilyen nagy ügyet csinálni?
2011. aug. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sajttortát még sose csináltam, arra én is kíváncsi lennék. :) A tiramisut én egyszerűen megoldottam: vettem Szarvasi Mascarponét, a doboz tetejének belső oldalán ott van a recept. (Remélem, ez így érthető ^^) Kicsit szkeptikus voltam ugyan, de kipróbáltam, és valami isteni finom. :) Sok szerencsét a kísérletezgetéshez!
2011. aug. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat... :D
2011. aug. 18. 09:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!