Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Nagyon finom, bevált fokhagyma...

Nagyon finom, bevált fokhagymakrémleves recept?

Figyelt kérdés
Tudom-tudom google a barátom és ott millió recept van, de én olyanra lennék kíváncsi, ami már tuti bevált, hiszen annyi féle van fent... A barátomat szeretném vele meglepni, mert z a kedvence. A konyhában nagyon kezdő vagyok, levest pedig még egyáltalán nem csináltam.

2015. okt. 5. 14:24
 1/3 anonim ***** válasza:
55%
Piríts meg vajon apróra vágott vöröshagymát,ha megpirult,nyomj rá pár gerezd fokhagymát,azt is pirítsd egy kevés ideig,de vigyázz,mert könnyen meg tud égni a fokhagyma,utána önts rá vizet,hagyd hogy felforrjon,végül készíts egy tejszínes habarást,öntsd bele,kicsit főzd még utána és kész is van.mellé készíthetsz pirított zsemlekockát.
2015. okt. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Vajon megpárolsz 8-10 nagy gerezd fokhagymát meg egy kis gerezd apróra vágott vöröshagymát fűszerekkel (friss zölfdűszerek pl. rozmaring kakukkfű vagy oregánó jól mennek hozzá), felöntöd 2 deci sűrű habtejszínnel meg 2 deci vízzel, kb. 5 percig forralod, összeturmixolod és kész is. Sózod, fehérborssal és szerecsendióval szórod meg, tálaláskor meglocsolhatod egy kevéske olívaolajjal vagy más hidegen sajtolt olajjal (pl. dió is nagyon jól megy hozzá), megszórhaotd még egy kis friss petrezselyemzölddel, adhatsz hozzá pirított baguette-szeleteket, megszórhatod sajttal, stb.


A pirításkor figyelj arra, hogy ne égjen meg, hanem csak szép aranybarna legyen a fokhagyma. Ha szeretitek, egy deci száraz vagy félszáraz fehérbor is mehet bele.

2015. okt. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
* kis FEJ apróra vágott vöröshagyma, nem gerezd, bocsi
2015. okt. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!