Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Malachúshoz milyen pácot...

Malachúshoz milyen pácot javasoltok?

Figyelt kérdés

Olajban sütném ki utána a husit, ehhez keresnék pác ötleteket. Nem kell, hogy készen lehessen kapni, legyártom, de nem tudom milyen ízek passzolnának a malachoz.

Nem vetjük meg a csípőset, szóval írhattok nyugodtan bármit. Egyedül édes ne nagyon legyen.


2015. nov. 18. 13:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Sok minden megy szerintem hozzá, ami nekem eszembe jutott:

őrölt kömény, majoranna, bazsalikom, piros paprikát mindenképp tennék a pácba, ja és fokhagyma.

De bárki bármit ír még hozzá, nem fogod elrontani, mert nekem pl. a kedvenc pácom, amit felvidéken tanultam, abban szinte minden van, amit csak találni a polcon. Ezért én mindent bele pácnak hívom. Leírom 1 kg húshoz:

3 tojás felverve

2 tk só

1 kk őrölt kömény

1 kk fekete bors

1 kk majoranna

1 kk édes paprika

1 kk csípős papria

1 kk erős pista

1 kk worchester szósz

2 kk ketchup

1 kk curry

1 kk vegeta

1 ek mustár

4 ek olaj


persze nem szentírás, én erős pirospaprikát nem teszek bele. A tojás alap kicsit réteget képez majd a sütésnél a húson, ami inkább vékonyra szeletelt karajnál lényeges.

Nem írtad, hogy hogyan darabolod a húst, mert a malacot legtöbbször bőrösen sütik nagyobb darbokban. Ebben a esetben mindenképp hanyagolnám a tojást, inkább a fűszerek keveréke a lényeges. Ettől független mnidenképp olajban keverném ki a fűszereket, és abba ágyaznám bele a húst állni egy napig, mert jobban beivódik az íz.

2015. nov. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Trafó1 ***** válasza:
100%

Semmilyent , csak sót.

Évekig pácolgattam de rájöttem nincs értelme , a természetes hús íz a megfelelő sózás mellett a legfinomabb.

2015. nov. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Trafó1 ***** válasza:
74%
Én az első pácot soha nem tenném semmire, egy ételbe ha 5 fűszernél többet nem szabad tenni, mit akarsz érezni azt, hogy mi van itthon a spájzban vagy az étel eredeti ízét.
2015. nov. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

3. Ezt hol hallottad, hogy 5 fűszernél többet nem szabad tenni?

És mi az, hogy az "étel eredeti íze"?

Ízharmóniáról hallottál már?

Egyébként ha bőrösen sütöm, én sem tennék rá borson és foghagymán kívül semmit, viszont locsolgatnám sörrel a bőrét. De ez nem derült ki a leírásból, hogy milyen alkatrészt süt a kérdező. Ezért vetettem fel, mint eshetőséget, amitől egyébként nem lesz túl intenzív az eredmény, inkább amolyan érdekes de élvezetes harmóniát ad.

2015. nov. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Malachúsra, pláne háznál neveltre én se tennék semmit a són, nagyon kevés frissen őrölt borson és majorannán kívül. Fölösleges pácolni, mert zsenge hús, laza szerkezetű, vékony rostokkal, viszonylag nagy víztartalommal. Ha nem egyben akarod sütni, sütőben, akkor inkább grillen, vagy tapadásmentes, vékonyan kiolajozott , esetleg füstölt szalonnadarabbal kikent serpenyőben, hirtelen süsd, halálos vétek jó minőségű husit olajban tocsogtatni (szerintem, de ez nyilván csak az én véleményem, te döntesz.)

Ha szeretitek a csípőset, akkor inkább mártást készíts mellé, vagy adj hozzá ecetes cseresznyepaprikát, pepperónit, csípős vegyes vágott savanyúságot. Mártásnak chilis-mézes narancsmártás, vagy áfonyamártás illiene hozzá pl.

2015. nov. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Trafó1 ***** válasza:
74%

Szeretem az ételek ízét minél jobban megtartani, ha sok mindent teszel rá, már csak az állagát érzed meg a fűszereket ami lehet hogy jó és harmonikus de nem az igazi íz .

Sajnos az ízfokozóval is sokat ártottunk az ízlelő bimbóinknak.

Én ajánlanám mindenkinek , hogy csak sózzon és úgy süssön húsokat, tapasztalja meg azt az élményt ízvilágot amit a hús ezen a módon nyújt.

Hátrány még szerintem , hogy kezdünk leszokni a rágásról, ételeink agyon vannak párolva, gyakorlatilag szétomlanak és emléket sem őriznek az eredeti állagukból.

A mai világban már nem kell kivénhedt öreg állatok húsát ennünk így sok húspuhító praktikára és órákig történő párolásra már eleve nincs szükség és arra sincs, hogy egy hús esetlegessen túl "aromás" vagy intenzív ízét el kellene nyomni. Mondjuk a tömeg-termelt húsok esetén ez sajnos nem mindig igaz.

Törekedjünk de legalább adjunk esélyt a minél kevesebb fűszerrel való hús sütésre/nek én legalábbis ezt vallom , és had legyen saját véleményem.

A legelső hozzászóló receptjét nem rossz szándékból szóltam le, és nem istentől elrugaszkodott ördögtől való ötletnek tartom, csak nekem más a véleményem:-)

2015. nov. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Trafó1 ***** válasza:
100%

Még mindig a 6-os vagyok.

Ha valaki evett már disznóvágáson frissen sütött húst vagy ételeket az tudja miről beszélek mikor a húsok eredeti ízére hivatkozom, már a friss vágás és a bolti jó minőségű között is kategóriányi különbség van ízvilágban, ha valaki teheti ne mulassza el a friss vágás adta előnyöket kihasználni.

2015. nov. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

6.

Igazad van, és nem is ördögi. :-) Valóban, lehet jobb a malackát szinte natúrban, de úgy láttam a kérdező nagyon pácolni akar és nyitott.

A recept egyébkét akkor is jó tarjához, karajszelethez.

Még mindig nem tudtam meg, és érdekel, hogy a kérdező milyen részét szeretné megsütni.

2015. nov. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
6-7, ne fájdítsd már a szívemet.:-( Volt részem abban, amit írsz, nem csak a pecsenye, a vesevelő vagy a dinsztelt máj, a toroskáposzta sem ugyanaz bolti húsból, fényévekre van attól, amit disznóvágáskor lehet főzni.:-(
2015. nov. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Trafó1 ***** válasza:
100%

Ezek szerint nem megrögzött pácolós, hanem ínyenc vagy:-DD

Ennek örülök, széles látókör az igazi és az nem zárja ki a jó pácokat sem, sokan nem ismerik már a hagyományos ízeket csak a gyors ételek által nyújtott hamis elégültséget.

Pedig milyen finom volt régen a nyáreleji friss paradicsom kacsazsíros kenyérrel:-PPP

2015. nov. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!