Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Néhány kérdés emeletes/fondant...

Néhány kérdés emeletes/fondanttal bevont torta készítésével kapcsolatosan. (? )

Figyelt kérdés

1. A két emelet közé kell valamilyen tálca-szerűség?

2. Vagy valamilyen tartópálcikák, hogy helyben maradjanak?

3. A pillecukros vagy a zselatinos fondanttal jobb dolgozni/finomabb?

4. A két emeletet külön vonjam be, igaz?

5. A barátom szülinapja ötödikén van, ha negyedikén délutánra befejezem a tortát, akkor hol tároljam, hogy ne menjen tönkre, de a fondantos borítás/díszítés se sérüljön?

Előre is köszi!


2015. nov. 25. 23:42
 1/1 anonim ***** válasza:

1,2:igen kell erre van special torta tartó,fontos hisz nelkule megrogyna a tortád.

(ne tálcát hasznal közéjük)hanem tartót.


3:fondattal szoktam bevoni ami mar elvan készítve azt csak kinyujtod es be vonod vele a tortát.

Szeretem,mert szep szines, nincs az a csupa cukor ize,es konyen dolgozhato.

Hátránya a test homersekletol olvadni kezd igy ha sok időbe telik a bevonas akkor olvadasnal erdemes par percre hűtőbe tenno es csak utanna folytatni a díszítést...



4: Igen kulom vond be elsőt bevonod az kerul allulra utana ra teszed a másodikat amit felülre kéri es szepen bevonod azt is.


5: Hűtőben kell tárolni mindenféle képen a tortát a foleg a fondat miatt.

Mar irtam azt hiszem. A torta bevonása utan tedd egy picit a hűtőbe es csak utanna diszitsd mert kulonben ha egyszere akkarod befejezni akkor nem lesz szep látványos felgyurudk olvad a fondat a dísz pedig le válik vagy beszívja a fondat.

Díszítést mindig hutes utan végezd.


Es természetes fogyasztasig hűtőben tarolod.

Felvagas utan is rogton hűtőbe teszed.

2015. nov. 26. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!