Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Puha, egyszerű aprósüti...

Puha, egyszerű aprósüti recept kezdő szakácsnak?

Figyelt kérdés

Kislányomnak keresek aprósüti receptet. Karácsonyra csinálnák meg szakkörön az iskolában. Olyan kellene, ami egyszerű, puha lesz, ha megsül. Tetejére szeretnének csoki, cukormázat tenni. Ez lenne a karácsonyi ajándék az osztályuktól az iskola tanárainak és az atyának.

Nem egyedül csinálja majd, lesz egy tanár segítője, de a receptet neki kell vinni. 9 éves, de nagyon jó érzéke van hozzá.

Linzertésztára gondoltam, de az én receptem szerinti olyan fullasztós, mintha zsemlemorzsát próbálnánk megenni, így az tárgytalan. Nem szoktam ilyet sütni.

Kisegítenétek? Köszönöm előre is.


2015. dec. 1. 18:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Az az igazság, hogy szinte minden linzertészta, mézestészta először kemény, és kell neki pár óra, mire megpuhul.

Ezeket még talán dupla szakköri órán lehetne elkészíteni, mert melegen nem lehet díszíteni semmivel sem.

2015. dec. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kókuszgolyó, vagy sportszelet, vagy valami más kekszes sütiben gondolkodjatok, a sütés 9 évesnek is komoly feladat még.
2015. dec. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Finom diós kifli receptem van, de azt is sütni kell, és nem lehet díszíteni, csak kétszer- egyszer melegen, majd kihűlve- porcukorba forgatni.

A gyúrása, formázása egyszerű, nem töltelékes, hanem a tésztában van a dió, abból kell először hengereket formázni, majd kiflicskékké alakítani.

Kb 15 perc a sülési ideje.

2015. dec. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Déltől 4ig van a szakkör. De az én receptem még másnap is fojtogatós.

Kókuszgolyót és sportszeletet mások kapták feladatnak. A lányomnak aprósüti jutott. Mézeskalácsra gondoltam még, mert 17én készítik, 18án adják át egy hatalmas ünnepség keretében. Tehát van egy napja puhulni.

2015. dec. 1. 19:31
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, diós kifli is jó ötlet.
2015. dec. 1. 19:32
 6/6 anonim ***** válasza:

Túró alapú süti. Olyasmi mint a kelt tészta, csak nem kell keleszteni.


Az alapja a sima túrós pogácsa:

fél kiló liszt

fél kiló túró

fél kiló margarin


ehhez kell adni cukrot (nem mértem) és mézeskalács fűszerkeveréket (jó sokat), sütés után és másnap is puha.

2015. dec. 2. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!