Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hol lehet venni aszalógépet...

Hol lehet venni aszalógépet és kb. mennyibe kerül?

Figyelt kérdés

2015. dec. 14. 09:48
 1/5 anonim ***** válasza:

internetes áruházból a legegyszerűbb, van, ahol zöldségszárító néven van, 12-15-ért már lehet jót, 4-5 tálcás, jó, ha lehet állítani a hőmérsékletet, jobb a felülről fújó, mint az alulról, jobb a forgórész nélküli (eggyel kevesebb meghibásodási lehetőség), jó, ha van hozzá szita vagy sima tálca, erre lehet apróbb dolgokat vagy lekvár állagút kenni. van, amelyik kevésbé zajos, lehet ez is szempont, nálunk általában éjjel megy, senkit nem zavar, van, amelyiken van időzítő kapcsoló, nekünk ilyen van:

[link]

ha ügyes vagy, tudod éjszakai áramról is üzemeltetni :-))

2015. dec. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azzal még kiegészítem az előbbieket, hogy főleg gyümölcslap vagy sós valami aszalásakor (amit lapokban kensz rá a lapodra, én speciel sütőpapírt használok) nagyságrendekkel jobb a szögletes tálca, mint a kerek (bár lehet, hogy az csak drága verzióban van... a legközelebbi aszalóm olyan lesz :)). A kereknek középen van a lyuk, ami más esetekben is nehezít, de a lapokat különösen nehéz elhelyezni rajta, kisebbek lesznek és amorfak. Attól még finomak, de kényelmesebb szögletessel. A tálcák nagyobb száma is jól jöhet, attól függ, mire akarja használni az ember. Az enyémnek 4 tálcája van, ami teljesen jó, de amikor gombát aszaltam, nem fért bele valami sok.
2015. dec. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igazán teljes körű leírást adtál. Én még nem értek hozzá, de szeretném bevezetni a kis konyhámba, úgy gondolom egy egészséges életmódhoz, egy derék asszonynak elengedhetetlen. :)
2015. dec. 15. 13:45
 4/5 anonim ***** válasza:
első vagyok: az enyém kerek, igen, láttam szögleteset, arra könnyebb rákenni, egyforma lapok lesznek, én a kerekre is csinálok darabkákra vágott sütőpapíron, müzliszelet nagyságút, édeset, sósat, gyümölcsöset, kókuszosát, lenmagosat stb, teljesen jól működik. Ha egyben kenem rá, úgyis szétdarabolom, amikor tárolni akarom. A szögletes tálcás 100 ezer körül van, nekem ennyi nem volt rá.
2015. dec. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#4: Nekem se volt :) Azért a kereket a középen a lyukkal közel se tudom úgy kihasználni, mint a szögleteset tudnám, bezzeg a nyersvegán bloggerek olyannal nyomják... De azért így is jó.


Hogy mennyire elengedhetetlen, az nyilván életmód kérdése. Én extrém ritkán használom, ha nem lenne egy csomó gyümölcsfám, szinte sosem kerülne rá sor. Azon kívül mindössze a diót aszalom rajta, főleg a friss dió nehezen darálódik, mert nedves (régen áztattam is a diót, de túl nagy macera és az olajos magvaim többségét úgyis anélkül eszem, a fitátokról pedig úgysincs elég adat, csak túlélem az áztatlan diót, úgyis hőkezelem sok esetben).

2015. dec. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!