Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Vettem egy fél disznófejet....

Vettem egy fél disznófejet. Hogy csináljam meg?

Figyelt kérdés

Most lecsontoztam de még van rajta valami.

Meg lehet főzni a csontot is emberi fogyasztásra vagy inkább ne? Mit vágjak ki a koponyából ha megfőzném?

Köszönöm előre is a válaszokat.



2015. dec. 15. 13:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyszer kocsonyába főztem bele egy fél, csontozatlan pofát, nagyon jó lett a lé, de nekem forgott a gyomrom a látványtól. Azóta inkább csontozottat veszek.
2015. dec. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszönöm válaszod én most megabáltam

Főzés elött kicsontoztam.

Ha valaki tud módszert vagy receptet az elkészítésére írjon mert nem utoljára veszek fejet. :D

2015. dec. 15. 16:13
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Néha én is szoktam fokhagymás rakott fejhúst csinálni.

Alapos suvickolás után nagyon puhára főzöm, fokhagymával, egész borssal, egy egész vöröshagymával, 1-2 babérlevéllel, sóval.

Lassan főzöm, akár a kocsonyát. Ha puha, elválik a csontról, teljesen kicsontozom, a húsokat csíkokra vágom.

Egy szögletes műanyag dobozba szépen sorban elkezdem lerakni , minden sort meglocsolok 1-2 kanál levével.

ha tele lesz, a tetejére is kerül egy kis lé.

Hűtőben kifagyasztom, és fogyasztás előtt késsel körbelazítom, majd egy vágódeszkára borítom. Annyit vágok szeletekre belőle, amennyi egyszerre elfogy. Csípős pirospaprikával megszórom, ecetes tormával vagy csalamádéval (ízlés dolga )fogyasztjuk.

A maradékra visszateszem a dobozt, és a deszka segítségével megfordítva visszakerül bele.

Egy héten belül el kell fogyasztani, mert nem bírja tovább.

Szerintem nagyon finom és igazán olcsó téli eledel, de biztos lesznek, akik fújolnak rá, de hát istenem, nem vagyunk egyformák... szerencsére :)

2015. dec. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Utolsó, köszönöm a tippet: így még nem csináltam, pedig nagyon szeretem a fejhúst. Tuti kipróbálom.
2015. dec. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen, örülök, hogy van akinek tetszik és velem együtt szereti :)

üdv.

2015. dec. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én is köszöntem majd a következőnél lehet alkalmazom.
2015. dec. 15. 21:45
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Kocsonyába is finom, és az említett rakott préselt fejhús is kiváló étel! Annyival egészíteném ki hogy én teszek bele nyelvet is.
2015. dec. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!