Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Névnapom lesz jövő héten, és...

Névnapom lesz jövő héten, és a munkahelyemen szokás az ünneplés. Milyen sütit vigyek be?

Figyelt kérdés

Kb. 15-20 fő megkínálásához keresek ötletet.

Gyakorlott vagyok a konyhában, sütiket is szeretek készíteni (bonyolultabbakat is). De nem tudom eldönteni, hogy mégis mit kellene vigyek. Általában kétfélét szoktak a kollegák is hozni.

Személy szerint a különlegesebb és a házias süteményeket kedvelem, és nagyon igényes vagyok az alapanyag minőségére is. (pl. nem használok margarint, csak igazi vajat, vagy kókuszzsírt, a Hulalától is kiver a víz, csakis igazi tejszín jöhet szóba, stb.)


Amire gondoltam: diós Marlenka golyó, és egy gyümölcsös csokis kocka, vastag Mascarpone-s krémmel.


Csak nem tudom, mennyire vevők erre a többiek?

Lehet nyerőbb lenne két klasszikussal előrukkolni? Pl. jókora adag sajtos pogi és egy nagy tepsi zserbó?

Tanácstalan vagyok.


Szeretnék különlegeset, ami ízlik is mindenkinek.


2016. jan. 13. 13:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jó az amit elgondoltál. Én azt vettem észre, szeretik megkóstolni az emberek a nem hétköznapi sütiket. Ha az én kollégám lennél, én jobban örülnék a különlegesebb sütiknek, mindkettőt szívesen megkóstolnám.


Én egyszer valamiért a hétvégén készült céklás browniból hoztam be kóstolót, azóta nincs választásom, folyton ezt "követelik" a kollégáim.


Boldog névnapot!

2016. jan. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem süss sósat is, pl nagyon kiadós és finom a sajtos túrós-juhtúrós pogácsa. Gyümölcsös tortát és mascarponét nem mindenki szereti, én maradnék egy egyszerűbbnél, amit sokan megesznek.
2016. jan. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én mindig fagyiszeletet és friss meleg túrópogácsát viszek.Ezt kérik és várják nagyon !
2016. jan. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
jó, amit kitaláltál és nem is annyira különleges, hogy emiatt ne tetsszen nekik, ma már az a különleges, ha egy édes sütit fűszerezel bazsalikommal és a szószt valami távol-keleti gyümölcsből készíted, változtak az igények az elmúlt években.
2016. jan. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
16%
Én biztos hogy nem robotolnék a konyhában pluszban azért mert névnapom van.
2016. jan. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%

Hogy mik vannak :) Nálunk ilyen sosem volt, én nem is sütnék kötelezően, mi van, ha épp nincs kedvem reprezentatívat sütni? Amúgysem tartok itthon pl. lisztet :D


Nos, szerintem is legyen az egyik sós, illetve te tudod, hogy mennyire édesszájúak a munkatársak. Ha mind azok, akkor két különböző típusú édeset, pl. ne legyen mindkettő krémes és igen édes, bár lehet, hogy nem baj az sem, nem lakodalmat csinálsz :). Én szeretem, ha van könnyedebb verzió, sokszor egy komplett cukrászdában nincs egyetlen nem édes-krémes darab, mondjuk könnyed kis gyümölcs, túró vagy akármi. De ez csak egy 2 sütis névnap, itt lehet, hogy nem kell így túlkomplikálni.


A Marlenka golyó jól hangzik :D

2016. jan. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is az egyik süti inkább sós legyen!


Biztosan sósban is találsz kicsit különlegesebb receptet, ha Te nem annyira szeretnél hagyományosat.


Egy 15-20 fős társaságban akad ilyen ember is meg olyan is. Mindig van aki a különlegességeket értékeli, és mindig van aki a hagyományosabb ízeket kedveli. És hidd el, szinte mindig akad, aki nem szereti az édességeket (pl. én is közéjük tartozom!:))

De ha viszel sósat is, akkor biztosan mindenki talál kedvére valót.

2016. jan. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Itt nagyon összetartó a kollektíva, és nemrég dolgozom itt, nem szeretnék kilógni a sorból, és nem tartom rossz szokásnak.

Ajándékot is kap az ünnepelt.

És mindenki édesszájú, nagyobb a cég, de ennyien tuti szívesen esznek édességet!


Köszönöm a tippeket, megfontolom! :)

2016. jan. 13. 16:14
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom ez a két konkrét süti pontosan milyen, de olyasmit készíts amit meg lehet enni tányér, villa nélkül (kivéve persze ha ezek vannak a munkahelyeden), szalvétából, ne legyen túl krémes vagy morzsálódó. Nekem az első gondolatom egyébként pont a zserbó és a pogácsa volt :).
2016. jan. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!