Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Van kristálycukrom, lisztem,...

Van kristálycukrom, lisztem, cukrozatlan holland kakaóporom, egy vaníliáscukrom, rumaromám, étolajam, és vizem. Csak ezekböl az alapanyagokból össze tudok hozni valami ehetöt?

Figyelt kérdés
A mikrós süti nagyon nem jön be. Kérlek, ha tudtok valamit, olyat írjatok, amibe CSAK ezek az alapanyagok kellenek, tej, tojás, sütöpor, élesztö nincs itthon. Elöre is köszi, ha tudtok valamit :)

2016. jan. 25. 23:10
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy ebből bármi kijönne, ez még egy vegán sütihez is kevés, nincs, ami összefogja. Minimum lenmag kellene vagy más vegán tojáspótlék (vagy tojás, messze az a legjobb szerintem).

Legalább rizsliszt lenne, akkor is tudnék egyfajta érdekes sütit, amibe szinte semmi nem kell.

De így nem.

Láttam már életemben sokmindent, sütit liszt nélkül (úgy értem, se olajos mag, se semmi, csak kakaó), palacsintát liszt és tej nélkül (vegánok a tejet és a tojást hagyják ki :D), de ha a fentiekből ki lehet valamit hozni, akkor nagyon meg fogok lepődni.


Csokiszószt majdnem ki lehet hozni ebből, de az nem étel. Legalább kókuszzsír vagy vaj lenne étolaj helyett, akkor házi "csokivá" keményedne (nem igazi csoki, mert nincs benne kókuszvaj, de nálunk óriási sikere van, állandóan tartunk itthon). Amibe elég egy kis dió és mandula és rum és máris van házi gabonamentes sportszelet...

De így... Mi fogná össze? :(

2016. jan. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, igen, gondoltam, hogy az összefogással lenne a baj ( mint a mai világban mindenhol LOL ) :( Csokiszósz alatt itt felvizezett cukrozott kakaóra gondoltál?


Hogyha lenne egy, max kettö tojásom, akkor tudnék valamit kezdeni, ami egy-másfél napra laktató lenne?

2016. jan. 25. 23:51
 3/10 anonim ***** válasza:
Szódabikarbobàd van?
2016. jan. 26. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nincs sajnos, csak ami ide le van írva :(
2016. jan. 26. 01:01
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem, az nem lenne jó. Zsiradék kell hozzá, víz nem. Csak éppen az étolaj nem az igazi hozzá szerintem. Az én házi csokiszószom/csokim eredetileg felerészben kókuszzsír (de vajjal is jó), negyedrészben kakaó és negyedrészben cukorféle (ma már max. nyolcada, de így nem sok embernek lenne édes). Van benne pici kesu is, a kávét sem hagynám ki, de ezek elvileg opcionálisak. A legtöbb sütire ezt tesszük, nekünk évek óta nagyon bejön. Egyszer balgán azt hittem, ha csinálok 70 dekát, az hetekig kitart kettőnknek :D Édesszájúak és zsírkedvelők vagyunk, no.


Tojással egész más, persze, bár másfél nap, az mondjuk 3000 kcal... Necces. Bár láttam már olyan zsíros brownie receptet, ami még nálam is kivitte a biztosítékot... De az nem sokaknak való. De lisztből nem hozol ki elég kalóriát, a tészta összeállításához 1-2 tojásnál sok víz kellene, ha a zsír nem lehet sok és az úgy nem működne (bár sok zsírral is nehezen, a tojás fogja össze, ha nincs lenmag vagy valami). Hajajj.

A len legalább olcsó, de zsíros, nem tuti, hogy bejönne neked, habár... A normál emberek sütijei is gyakran észbontóan zsírosak. A párom is jobban bírja a zsíros sütiket, mint az egyéb zsíros ételeket.

De másfél napig azt enni, az ütne.

2016. jan. 26. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kakaóporból, cukorból és vízből forró csoki italt tudsz főzni; csak melegíteni kell és keverni.

Igaz nem étel, "csak" ital, de 1-2 napot ki lehet vele húzni, ha napi 4-5 bögrényire elég van belőle.


Én volt, hogy napokat húztam ki vízen és teán. Igaz nem azért, mert más ne lett volna itthon; hanem orvosi utasításra.

2016. jan. 26. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha már 1 tojást tudnál szerezni, meg egy kis sütőport, vagy szódabikarbónát, egy tepsi jóízű kakaós kevert tésztát tudnék írni.
2016. jan. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Vagy tojás, vagy vaj/margarin kéne még, hogy valamit sütni tudjál ezekből.
2016. jan. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

ÖÖööö, ilyen kenyérre kenhetö margarinom van.


Egyébként van kenyerem, nem feltétlenül arra gondoltam, hogy éhenhalás ellen kell valami 1-2 napig, hanem nagyon kívánnék valami finomat, amivel 1-2 napig csillapítani tudom az édességhiányomat :D Mert édességre már nem költenék

2016. jan. 26. 15:26
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor más nem jöhet számításba, mint forró csoki, jobb híján vízzel.Kakaó, cukor, van.cuki, kis rumaroma, és olyan sűrűt csinálsz, ami szimpatikus.
2016. jan. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!