Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tojás nélkül készíthetek...

Tojás nélkül készíthetek amerikai palacsintát?

Figyelt kérdés
Vagy fontos bele- mert pl. nem áll meg nélküle a tészta?
2016. febr. 19. 14:17
 1/5 A kérdező kommentje:
Vagy mivel tudom helyettesíteni, ami minden konyhában megtalálható?
2016. febr. 19. 14:19
 2/5 anonim ***** válasza:
22%

Szerintem tojás nélkül semmilyen palacsintát nem készít az ember, max. azt mondja rá.

A vegánoknak vannak tojáspótló módszereik, pl. darált lenmag vízzel, hogy az egyik legegyszerűbbet említsem... De a banánról is hallottam már, viszont az általam ismert banános palacsinták tojásosak is... Bevallom, ebben elég kicsi a tapasztalatom, de ami van, az az, hogy a tésztákba eléggé kell a tojás, már csak az íz miatt is. Persze egy allergiásnak ez nem téma, annak meg kellhet alkudnia a gyengébb, de azért még simán ehető vegán verziókkal.

Úgyhogy rákeresnék a vegán palacsintára, illetve szóba jöhet még a lakto-vega vagy tojásérzékenyeknek való palacsinta is, hátha tud valamit valamelyik tejtermék. Minden állatit kihagyni kicsit erős, ott már csak az aszalt gyümölcslapot ismerem mint palacsinta, de az más téma.

2016. febr. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én durumtésztából már sokszor készítettem. Észre sem lehet venni, hogy más lenne, mint a „rendes”.
2016. febr. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Tojás nélkül igen jól lehet palacsintát (is) készíteni, ahogy (majdnem) minden más tésztát is.


Ha elég sok sikér van a lisztben, akkor az megadja az állagát.


De lehet összetört banánnal, áttört túróval is helyettesíteni.

2016. febr. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:))
2016. febr. 20. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!