Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ezek vegetáriánus ételek?

Ezek vegetáriánus ételek?

Figyelt kérdés

Egy ismertebb étterem étlapján olvasható a következö


Vegetáriánus ételek

Cézár saláta chilis csirkemell csíkokkal

Pirított olajos magvas salátaágyra tálalt pácolt lazac csíkok

Kapros juhtúróval töltött gombafejek szezámmagos bundában,

Párolt zöldségekkel és remulade-mártással

Csőben sült brokkoli, tejszínes gombamártással

Rántott trappistasajt-szeletek, tartármártással

Grillezett sajttallér friss idei salátával


Szerintem igen nagy szégyen a magyar vendéglátásra nézve, hogy a vegetáriánis ételek közt csirke meg lazac szerepel!


2016. febr. 20. 17:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
44%

A csirke meg a lazac nyilván nem :)

Én még nem láttam ilyet. Nemhogy ismertebb étteremben, de még egyszerűbb helyeken sem.

De szerintem ebből nem kell nagy ügyet csinálni. Szólni kell normálisan, hogy ezek rossz helyen szerepelnek és kész.

2016. febr. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
93%
A honlapon azt írják "Vegetáriánus, kímélő ételek". Persze még így is pongyola megfogalmazás, de nyilván nem gondolják hogy a csirke vega kaja.
2016. febr. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem is szégyen, és többször láttam már ilyet. A hal rendszeresen a vegetáriánus ételek között is fel van tüntetve, holott aki halat is fogyaszt, az nem vegetáriánus (peszketáriánus amúgy).


De több helyen láttam már a csirkét is a vegetáriánus ételek között.


Sőt, amit még nagyobb pofátlanságnak tartok az az, hogy amikor megkérem a pincért, hogy ajánljon valami húsmentes, vegetáriánus fogást, megkérdezi, hogy a hal szóbajöhet-e (holott említettem, hogy HÚSMENTES), vagy megkérdezés nélkül halas ételt ajánl. Többször előfordult már, és az ilyen pofátlan, igénytelen, 0 szakértelemmel rendelkező helyekről ilyenkor egyszerűen felálltunk, megköszöntük a segítséget és távoztunk.


Hihetetlen egyébként,hogy 2016-ban ekkora probléma bizonyos éttermeknek nem csak vegetáriánus, de vegán vagy allergénmentes ételeket elkészíteni vagy felajánlani (gluténérzékeny, stb.). Egyszerűen röhejes.

2016. febr. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
82%

atyaúristen. csirke, meg hal????


a halat sokszor belekeverik (de aki eszik halat, az nyilván nem vegetáriánus, annak az a lényege, hogy döglött állatot nem eszünk.)

de ha még ettől eltekintek is, csirke????

2016. febr. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
26%

pesco-vegetarianus: nem eszik hust, de halat igen.


A csirke pedig nyilvanvaloan tevedes, a kimelo etelek szekcioba ment volna.


Kerdezo, szerintem igen nagy szegyen az emberi fajra nezve, hogy ilyen aprosagokon kiakadsz.

Bizom benne hogy az ironia segitsegevel egyutt legyozhetjuk az altalanositast:)

2016. febr. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Andizsuzsi ***** válasza:
62%

"annak az a lényege, hogy döglött állatot nem eszünk.)"


:) élőt igen?

Egyébként felesleges ezen kiakadni. Azt választod az étlapról, ami neked megfelel. Személyes tapasztalatom az, hogy normális hangnemben előadva étlapon kívüli vagy módosított ételt is megcsinálnak a legtöbb helyen, nyilván a lehetőségeken belül.

2016. febr. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
54%

" pesco-vegetarianus: nem eszik hust, de halat igen."


ILYEN NEM LÉTEZIK!!! Mivel oximoron, önellentmondás! A vegetáriánus fogalma az, hogy nem fogyaszt olyat, amit egy állat halálával állítanak elő! A hal pedig állat.


AMire gondoltál, az a PESZKETÁRIÁNUS, aki fogyaszt HÚST - azaz halat és tengeri állatokat, kagylót, rákot, stb. Ennek a vegetarianizmushoz SEMMI KÖZE!

2016. febr. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

" "annak az a lényege, hogy döglött állatot nem eszünk.)"


:) élőt igen? "


Nekem is ez jutott eszembe. :D

És kíváncsi lennék, hogy akkor olyanokat, amiket szoktak pl. "bátorság próbákon" enni, lehet-e? Pl. élő bogarak, rovarok, vagy giliszták, kukacok.

2016. febr. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

"pesco-vegetarianus: nem eszik hust, de halat igen."


ezt úgy hívják, hogy divatvegetáriánus. a hal mégis mitől nem hús? meg kell ölni hozzá az élőlényt, hogy megehesd, a vegetáriánusság lényege pedig az, hogy nem ölöd meg a kajádat...

amúgy, azt hallottam, eyt anno a szerzetesek találták ki, böjtölniük kellett volna, de nem bírtak meglenni hús nélkül, ezért kitalálták, hogy a hal az nem hús. hanem mi???

2016. febr. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

akkor pontosítok. nem eszünk olyat, ami meghal, ha megeszed.


egyébként, ti milyen gyakran esztek élő állatot? ha már, ugye...

2016. febr. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!