Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi az a könnyen elkészíthető...

Mi az a könnyen elkészíthető könnyű étel, amit tudnék készíteni ebédre?

Figyelt kérdés

Gondoltam egyre, de nem tudom, h mi a neve és az alapanyagok mindegyikére sem emlékszem. Mi prósza féleség, kefírből készült könnyű a tesztája és heelyenként lekvár van rárakva. Íg kell sütőben megsütni, majd felszelni és kész:)

Ha tudjátok mi ez légyszi írjátok meg, ha nem akk jöhetnek más ötletek:)

Köszönöm


2010. ápr. 1. 08:59
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
Túrós krumpli leves!
2010. ápr. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

[link] fogalmam sincs mi az, amit leírtál, de rákerestem az összetevőkre, és ez úgy hangzik, mint amit mondtál :)

Én elég kezdő vagyok főzés terén, kb fél éve kezdtem el.

Amit nagyon szeretek és könnyű elkészíteni az sajtmártás. Igazából arányokat nem is tudok, csak egymás után rakok mindent a serpenyőbe. Hagymát és kis sonkát pirítok, aztán rakok hozzá tejet/tejszínt, aztán a sajtot, sót, borsot. Ha van otthon akkor valami gyümölcsöt is, általában az ananász a legjobb, kis fahéjjal megszórva. Mondjuk ez már kicsit egzotikusabb, de ilyenkor a konzerv ananász levéből öntök egy kicsit bele. Aztán ezt bármilyen hússal és általában rizzsel vagy krumplival eszem. Egyszer egy étteremben ettem ilyet és nagyon megtetszett :D

2010. ápr. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja és egyébként az elkészítés ideje csak a húson múlik, a mártás pik-pak :)
2010. ápr. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bögrés mákos:

1 bögre mák

1 bögre cukor

1 bögre liszt

1 tojás

1 sütőpor

kevés reszelt citromhéj

Egy nagyobb tojást felütve az egész tojást 1 bögre cukorral habosra kell kikavarni, majd a hozzávalókat folyamatosan hozzáelegyítve kevert tészta állagú alapanyagot kapunk.

Sütőpapírral bélelt (vagy margarinnal kikent és kilisztezett) tepsiben 170 fokon (közepes tűzön) fogpiszkáló-próbáig sütjük (25-30 perc).


[Zsíradékot azért nem kell tenni bele, mert a mák olajtartalma kiváltja.

A sütőpapírról langyosan le kell választani, különben rádermedhet/ráragadhat.

Gazdagítható kimagvalt lecsöpögtetett és porcukorba forgatott meggy-szemekkel.]

2010. ápr. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Áhhh, imádlak, köszönöm szépen:) nagyon ügyi vagy és 3 napja keresem ezt a receptet:)

Am én is kezdő vagyok a főzésben, de pár dolog rántott karfiol, hús, cukkini, meg pár süti már megy:)

Köszönöm

2010. ápr. 1. 09:33
 6/6 A kérdező kommentje:

2-nak válaszoltam.

3 válaszulónak: amit te írtál, maj kipróbálom hnap.

2010. ápr. 1. 09:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!