Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért engedett sok vizet...

Miért engedett sok vizet sütés közben a libamáj?

Figyelt kérdés
Csak hagymán akartam kisütni meg egy kis olajon. Erre az egész serpenyő tele lett vízzel.

2016. márc. 27. 11:37
 1/4 anonim ***** válasza:
50%

Valószínűleg túl forró volt az olaj, amibe beletetted sülni.

Attól függően, hogy milyen recept szerint készíted, kb. 60-90 fokos olajban/zsírban kell sütni.

Van olyan recept is, amely 110 fokot javasol, de annál forróbbat semmiképpen.

2016. márc. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
70%
Szerintem pedig pont fordítva, túl hideg volt a zsiradékod! Így nem sülni kezdett, hanem főni, pontosabban csak párolódni. Közben ugyan felmelegedett eléggé így meg is sült, de a sok folyadékot az elején engedte.
2016. márc. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem meg a hagyma volt a hibás. Ugye az levet enged, a libamáj hiába máj, nem olyan mint mondjuk a csirke. A tarhonyát sem a hagymán pirítod le, mert nem tudod, mert levet enged. Vagy kevés zsiradékon sütöd, rendes hőfogok, serpenyőben, de hagyma meg minden nélkül, akár lisztbe is forgathatod, és lesz egy kérge, vagy sok zsírban, és lassú tűzön, max 100 fokon, és akkor zsírjában teszed el.


Nyilván lehet máshogy is készíteni, de ezeket érdemes, mert különben sok értelme nincs a sok ezres libamájnak.

2016. márc. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Végül leöntöttem róla a vizet. Nagyon finom lett. Legközelebb külön sütöm a hagymát és libahájjal fogom sütni.
2016. márc. 28. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!