Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Az edes burgonya es a sima...

Az edes burgonya es a sima burgonya kozott izben nagy a kulonbseg? Ugy ertem hogy a sima burgonyat nagyon szeretem de az edes lehet hogy nem fogom? Tehat ennyire elterhet az izuk?

Figyelt kérdés
2016. máj. 23. 07:43
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Eléggé eltér az ízük. Az édes tényleg édes és nekem van valami furcsa utóíze.
2016. máj. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az édesburgonya ízben a sárgarépa-sütötök ízre hasonlít, tényleg elég édeskés, de szerintem finom. Kicsit jobban kell sózni, ha nem tetszik az eredeti íze, de utóízt - ellentétben az elözövel - sosem éreztem.
2016. máj. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
44%
Igen. Nem rossz az édesburgonya, de bevallom, én inkább valami salátába vagy süteménybe tenném. Mi kaptunk néhány szemet nem olyan rég, én hülye állat tócsni készítettem belőle, és olyan volt, mint valami borsos sütemény...
2016. máj. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%
Egyszer vettem, de nekem nem ízlett, túl émelyítően édes volt.
2016. máj. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%

"Az édesburgonya (Ipomoea batatas) vagy batáta a szulákfélék családjába és a hajnalka nemzetségbe tartozó növény, melyet főként gyökérgumójáért termesztenek, de fiatal levelei is fogyaszthatóak. Neve ellenére rendszertanilag NEM ROKONA a burgonyának, csak a gumói ALAKJA HASONLÍT rá."


Emiatt tehát az ízük is nagyon eltérő. Állítólag a batáta (édesburgonya) sokkal egészségesebb.


Szerintem elég jelentősen eltér az ízük, de finom a batáta.

2016. máj. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az édesburgonya színre és ízre olyan, mint a sütőtök. Ezért nem érdemes olyan receptekhez választani, amihez "hagyományos" burgonya dukál. Inkább olyanokhoz, amit sütőtökből is elkészítenél.
2016. máj. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Béla211 ***** válasza:
47%
Nekem nem jött be az édes burgonya nem igazán ízlett a krumpli sokkal jobb. Én ,hogy ha helyettesíteni akarom a krumplit akkor csicsókát használok inkább nekem az sokkal jobban bejön mint az édes burgonya. Arról nem beszélve ha van egy kis kerted nagyon könnyű termeszteni.
2016. máj. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
95%

Krumpli helyett semmiképpen nem használnám. Teljesen más az íze, színe, állaga is.Kimondottan édeskés,nem is passzol olyan ételekhez, amihez krumplit szoktunk köríteni.

Érdekességként esetleg párolva, vagy valami friss salátába nyersen elmegy.

srépa helyett sütikbe is jó, de mivel sokkal drágább, nem éri meg.

2016. máj. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Az édesburgonya annyira hasonlít a sütőtökre (viszont mégis finomabb és sosem csalódtam benne, a sütőtökkel szemben, habár pont a nem édes sütőtök használható olykor krumpli szerepkörben. paprikás sütőtök, teljesen korrekt), hogy nem is költök rá, szinte semmit nem nyerek a sütőtökkel szemben, miközben drágább. Ha felvetne a pénz, néha vennék, mert kicsit mégis más, de eléggé hasonlók.


A krumplit a világon semmi nem tudja pótolni, főleg az íze miatt. Kizárólag a krumplinak van krumpliíze. A szerepkört átveheti valami más, de nem lesz olyan, megközelítőleg sem.

Annyi blogon olvastam már, hogy jaj, a zeller és a pasztinák pont olyan lesz ételben, mint a krumpli. Dehogyis. A zellernek zelleríze van, a pasztináknak pasztinákíze, a krumplira egyik sem hasonlít, nem is értem, milyen ízlelőbimbója van annak, aki szerint igen. Az étel fűszerezése s többi eleme hozhat valami hangulatot, de a krumpliíz hiányozni fog belőle (s a kicsit szétfőtt krumpli sűrítő hatása is, bár ezen még könnyű segíteni).

2016. máj. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

akkor édes burgonya és sima burgonya közül melyikben van jobb ch.

mert azt hallottam hogy a sima burgonyában nem jó minőségű a ch, az édesben meg jó.

2016. máj. 25. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!