Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mitől lehet furcsa szagú a...

Mitől lehet furcsa szagú a sztrapacska tésztája?

Figyelt kérdés

Régen csináltam, de nem emlékszem, hogy bármilyen szaga lett volna az összekevert tésztának.

Egyszerűen reszelt krumpli, tojás, liszt, amennyit felvesz. Pici só.


Mégis, mintha halszaga lenne. Vajon mitől? Kifőzve sem igazán olyan, mint ahogy emlékszem, hogy lennie kéne. Két kanállal szoktam a vízbe szaggatni, most a reszelt kis krumpliszálak kilógnak oldalt, nem szép egyenletes körben, mint ahogy szokott lenni.

Az íze rendben lenne, amennyire emlékszem, nem halízű, mint nyersen. Szerencsére.


De mitől halféle szagú nyersen? Mi baja van?


Ha nem bírom ki a szagát kifőzés közben, kibírja holnapig nyersen a hűtőben?



#sztrapacska #halféle szag.
2016. máj. 30. 21:00
 1/8 A kérdező kommentje:
Mi több, még a kezemen is érzem. Pedig fakanállal kevertem a tésztát, csak véletlenül, kevés kerülhetett a kezemre. Mégis átvette. Mi lehet?!
2016. máj. 30. 21:12
 2/8 anonim ***** válasza:
62%
A tojás milyen volt? Biztos friss? Előfordulhat hogy valamilyen hal alapú tápot kapott a tyúk és az érződik. Esetleg ha van ugyaolyan /u.a. dobozból származó/ másik tojásod, üsd fel, szaglászd meg - lehet hogy ő a hal szag forrása.
2016. máj. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Kösz; az nagy baj akkor, mert 30-asával vesszük, és ez volt az első 3.


Már többször kezet mostam, de van bőrömbe van ivódva a szag, nagyon zavar.


Még nem volt ilyen, évek óta ott vesszük a tojást, drága hentes, bio húsokkal. De mi csak tojásért járunk oda.


A nyers tojáson nem érzem. Csináltam 1-ből rántottát, azon sem.

De nem éreztem először a masszán sem, csak miközben kevertem, aztán egyre jobban zavart, amíg rakosgattam a vízbe.

Nem értem.


Ha rossz lett volna a tojás, éreznem kellett volna, ahogy fölütöttem.Nem?

2016. máj. 30. 22:54
 4/8 anonim ***** válasza:
66%
Én máskor a nyers krumplin éreztem hasonló szagot, akkor arra gondoltam, hogy valami olyan növényvédővel kezelték, amibe hal-lisztet, vagy hasonlót kavartak.... bár ezt nem nagyon tudom elhinni... de azt inkább, hogy vegyszerezés után hamarabb felszedték, mint a "zöldkönyv" alapján szabad lett volna!
2016. máj. 31. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

Csak a hozzávalókkal lehetett valami... A tojás jó. Persze hogy észrevetted volna, ha záp, amikor beleütöd! A sóval nem lehet gond :).

Marad a krumpli, vagy a liszt. Azokat is szaglászd meg! A liszt is lehetett valami szagos mellett tárolva pl. a raktárban. Más ötletem nincs.

2016. máj. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%
Elnézést, nem kötekedni akarok, de a sztrapacska nem juhtúróval készül? Mert én még csak olyat ettem. Amiben nincs juhtúró, csak az általad felsoroltak és mellette még fokhagyma, azt nevezik nálunk tócsninak.
2016. máj. 31. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A túró -tényleg legjobb a juhtúró, de egyszerűvel sem rossz- kásőbb jön , az nincs belekeverve szerintem.


Először a szalonnát sütöm egy kicsit ki, kiszedem a szalonnát, a zsír marad, és arra szedem rá a kifőtt galuskákat. aztán bele a túrót is, kevergetni a galuskákkal összemelegíteni, akkor megy rá melegen a galuskákra a túró. még tejfölt is beleteszem hozzákevergetem a már túrós galuskákhoz.


Szerintem sem a túró, sem a tejföl nem a tésztába megy, hanem hozzákeverve rámelegítjük, nem? Finom, így is, komolyan.

És sör jó hozzá.


Még szerencse, hogy az ízével nincs baj. Csak a kezemen ne zavarna...

2016. máj. 31. 14:31
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Meghoztad az étvágyam, hétvégén készítek.:)
2016. máj. 31. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!