Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Bolognai szószhoz van fűszerke...

Bolognai szószhoz van fűszerkeverék?

Figyelt kérdés
csirkemellhe szeretnék valami szószt rakni és konzerves paradicsom önmagában nem finom van vmilyen fűszerkeverék bolognai szószokhoz?
2016. jún. 13. 20:39
 1/3 anonim ***** válasza:
85%
Néha én is szoktam paradicsomos csirkemellet készíteni, oregánót, bazsalikomot, fokhagymát, erős paprikát és petrezselymet használok hozzá, szerintem ezekkel a fűszerekkel nagyon finom. Én mindig friss fűszerekkel csinálom, de a szárított is elmegy.
2016. jún. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Önmagában a konzerv sűrítmény valóban csak alapanyag, én is kb. így szoktam ízesíteni ahogy az első írta. Én mindig rakok kevés cukrot a paradicsom alapú ételekbe a savanykásságát ellensúlyozva. Szakácstól hallottam, hogy a paradicsompürét kissé meg kell kapatni kevés zsiradékon, mert az elveszi a savasságát. És ha már így teszünk, érdemes apróra vágott hagymára feldobni hogy ízesebb legyen. Ezek után mehetnek bele a fűszerek, amit már nem kell sokáig kavarni, mert leég, megkeseredik és az ízét is elveszíti.

Kapható gyárilag keverék bolognaihoz, de én sosem veszek ilyent, nagyon sósnak találom, és kiérzem az ízfokozókat. Ha bolognait készítek, akkor is magam fűszerezem: Felteszem a darált húst hagymás alapra, majd mikor már nagyjából megfőtt ráteszem a paradicsomszószt és fűszerezem sóval, borssal, oregánóval, bazsalikommal, fokhagymával, esetleg jó fajta füstölt sajtot is reszelek bele.

2016. jún. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

1 mk bazsalikom, 1 mk rozmaring, 1mk majoránna, 1mk fokhagymapor vagy 2 g zuzott fokhagyma

akkor add hozá a füszereket mikor a hús elfötte a levét és 1 percig pirisd öket utána mehet rá a pari konzerv

2016. jún. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!