Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Holnapra meglepetésebédet...

Holnapra meglepetésebédet szetetnék csinálni anyukámnak. Valami egyszerűt de finomat amit meg tudok csinálni.12/L Van valami ötletetek?

Figyelt kérdés

#valami ötletetek?
2016. júl. 5. 20:35
 1/4 anonim ***** válasza:
55%
Sajttal, zöldséggel töltött palacsinta? :)
2016. júl. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
47%

Szia :)

Írok pár ötletet!

-Sült krumpli, rántott hús + tartár mártás (majonéz, tejföl, porcukor, pici só, kevés mustár és citromlé)

-Rizs, tejszínes csirke (egyszerűen hagymát pirítasz olajon, fűszerezed, hozzáadod a csíkokra vágott húst és tejszínt öntesz rá a végén)

-Burgonyapüré, fasírt, uborkasaláta


Remélem tetszik valamelyik:)

És egy egyszerű desszert a végén feltenné az i-re a pontot. Mondjuk egy palacsinta a kedvenc töltelékével.:)

Egyszerűek és szerintem ezeket megtudod csinálni!

Sok sikert :)

2016. júl. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
41%

Hát egy 12 évesnek azért merészek az előző ötletek.

Talán a tejszínes csirke jó ötlet.Én egyszerűsíteném:

Megpucolsz 4 nagyobb krumplit.Megmosod karikára vágod.Egy jénaiba (ha nincs jénai egy olyan lábas is jó aminek nem műanyag a füle) elteríted a krumpli karikákat.Vegeta bors megszórod.

Filézett csirkemellet kb 60dkg megmosod szeletekre vágod.A szeleteket bekened fokhagymakrémmel.(Szeletenként egy borsónyi krém).

Rá a krumpli tetejéte.Ismét bors,vegeta.

Én az OKÉ habtejszínt ajánlom.Ha nincs jó a főzőtejszín is.

Tehát kb 3 dl tejszínnel nyakon öntöd.Fedő rá.Ha nincs fedő alufóluával letakarod.Sütő bekapcs.Közepes fokozaton amíg nem kezd forrni mehet.Ha forr leveszed a legkisebbre.Így kb 40 perc Ha kiveszed nagyon vigyázz a fedő vagy fólia levétellel a forró gőz nehogy megégessen.

Ennél egyszerűbb nem jut eszembe.

Desszertnek én gesztenyepürét ajánlok az is egyszerű.

2016. júl. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
77%
Szeretitek a lecsót? Az elég egyszerű.
2016. júl. 6. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!