Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Gluténmentes süti recept?

Gluténmentes süti recept?

Figyelt kérdés

Céges bulira bevállaltam süti sütést, viszont az egyik kolléganő glutén érzékeny. Szeretnék olyan sütit sütni, amiből ő is ehet gond nélkül. Elsősorban valamilyen sós ropogtatnivalót szeretnék sütni. Gyakran sütök, de gluténmentes témában nem vagyok otthon.

Linkelnétek bevált receptet?



2016. márc. 10. 11:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia, bocsi, hogy nem konkrétan a kérdésedre válaszolok, de ha gluténérzékeny valaki, az azt jelenti, hogy egyetlen molekula glutén sem kerülhet a szervezetébe, magyarán nem hiszem, hogy meg tudnád valósítani a konyhádban a gluténmentes sütést, mert kb a legapróbb gluténnel szennyezett morzsát is ki kéne takarítanod belőle. Aztán az elkészült sütit meg légmentesen becsomagolni és elkülönítve tárolni. Talán láttad már boltokban, pékségben is, hgy a gluténmentes sütik külön vannak téve vákumfóliában.

Ha a kolléganőd betartja a diétát - reméljük igen - akkor úgyse fog ott semmit enni, hanem külön hoz magának valamit.

A szándékod nagyon kedves, de szerintem ez esetben jobb, ha boltban veszel neki csomagolt sütit.

2016. márc. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nyilván ez volt az első, amit TŐLE megkérdeztem, hogy milyen fokú az érzékenység...nem kell elszeparáltan tartani a dolgokat, szimplán nem ehet akármit. Van a családban gluténérzékeny, aki a családi ebédre is saját étellel-evőeszközzel jön, nála nagyon súlyos a dolog.

Szóval visszatérnék a kérdéshez, ki tud bevált gluténmentes süti receptet?

2016. márc. 10. 22:24
 3/4 anonim ***** válasza:

Facebookon van egy csoport: Gluténmentes konyha és lisztérzékeny hétköznapok.

Itt rengeteg bevált recept van, mi is innen szoktunk sokszor ötleteket venni.


[link]

Ezt az egyik csoporttag üzemelteti, nagyon jó receptjei vannak!


Ezeket már próbáltuk:

- [link] sos-sutik-pogacsak/hajtogatott-sajtos-turos-pogacsa/42363/

- [link] sos-sutik-pogacsak/ropi-perec-gluten-es-laktozmentesen/37209/

- [link]

2016. márc. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2016. márc. 11. 08:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!