Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen bográcsot érdemes...

Kenyeres Imre kérdése:

Milyen bográcsot érdemes vásárolni? Zománcozottat, öntvényt vagy rozsdamenteset?

Figyelt kérdés
Melyiknek mi az előnye és mi a hátránya?
2016. aug. 23. 14:21
 1/7 anonim válasza:
58%

Vasra szavaznék részemről, szerintem ha már bográcsozik az ember és pörköltökben, slambucban is gondolkodna, ahhoz ez az igazi!

Zománcozottban is lehet főzni, de pirítani nem lehet, szerintem ez a kényelmeseknek való azoknak akik nem szeretnek mosogatni, amúgy leveshez használnám leginkább csak.

2016. aug. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk volt vas, tényleg nagyon finom volt benne az étel, de mindig berozsdált, biztosan nem voltunk elég ügyesek hozzá. Azóta zománcozottat használunk, abban is lehet jót főzni és nem olyan macerás a tisztítása.
2016. aug. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk öntöttvas és zománcozott van.

Az öntöttvas halászlé főző,egy hátránya van ,hogy nagyon nehéz.

A zománcozott az pörkölt főző ,nagyon szeretem könnyű vele bánni .

Volt egy vörösréz halfőzőnk is azt is nagyon szerettem a, legjobb bográcsunk volt ,úgy örököltem,de sajnos kilyukadt .mostmár csak dísz.

Rozsdamentest még nem próbáltam.

2016. aug. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A zománcozott praktikus szerintem. Nekünk finom kaja fő benne mindig, nem nehéz takarítani, és nem is 20 kiló alapból.
2016. aug. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Állítólag a vas bográcsnak jobb a hőtartása és nehezebben ég le az étel.De ahogy mondjátok eléggé problémás vele bánni.Nehéz és zsírozni kell a rozsdásodás elkerülése végett.Az étel íze viszont finomabb lehet benne.A zománc az viszont sokkalta praktikusabbnak hangzik. Még dilemmázok azért.Az öntvény az igazság az,hogy drágább is.De mivel nincs rajta zománc,nincs mi sérüljön rajta,így örökös.
2016. aug. 23. 16:10
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az autentikus és a legjobb az öntöttvas, de dög nehéz is macerásabb mint a zománcozott.
2016. aug. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Igen erre számítottam, mivel könnyebb takarítani mindenki a zománcosat használja, pedig a pörköltekhez és a slamuchoz is vasat illene! Öntöt vasban levest?!? istenem pont arra való a zománcos! és igen van ízbeli különbség, kipróbáltam! egyébként nem macerás a takarítása, ha kész van át kell tenni a kaját egy lábasbe és ki kell mosni, rögtön, majd szalonna börrel vagy ha nincs zsírral ki kell kenni, ha az sincs ideiglenesen az étolaj is megteszi, semmi extra tenni való nincs vele, csak nem másnap kell megcsinálni!
2016. aug. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!