Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudnátok nekem kipróbált,...

Tudnátok nekem kipróbált, finom tökből készíthető recepteket írni, ha már unom a tökfőzeléket és a tökfasírtot?

Figyelt kérdés
2016. szept. 3. 15:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Töltött tököt készítettem már, a kettévágott, hámozott, kívülről kicsit megsózott kivájt tök mélyedésébe enyhén pirított, borssal, sóval, kevés majorannával fűszerezett darált húsból, párolt zöldségekből, tojással kevert tejfölből készítettem tölteléket, sütőlapra fektetve füstölt sajtot reszeltem a tetejére. 25-30 perc alatt megsül, nagyon jó hozzá pl. a kapormártás.

A másik a töklecsó, ezt még nem főztem, csak kóstoltam, nagyon jó. Van pár recept a neten, tulajdonképpen a ratatouille hazai változata.

2016. szept. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, rántottam is már tököt, de ahhoz igazából a zsenge jó.
2016. szept. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Zsályás sütőtökkrémleves ricottás pirítóssal, pirított tökmaggal

Gorgonzolás barnarizzsel töltött sült tök

Pirított kenyérszeletek sült tök kockákkal és kecskesajttal

Sütőtökkenyér (isteni, édes kalácsjellegű)

Sütőtökös muffin

Krémsajtos-petrezselymes sütőtökös tészta vagy gnocchi

Sütőtökös kókuszos curry

Tökös hummusz


Fú, annyiféle finomság van... :D A főzeléket én is marhára utálom

2016. szept. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Töltött tök:

1. a tököt hosszába kettévágod, a vastagabb két végét egy pillanatra lobogó sós vízbe mártod, nem kell főzni!

2. darált húsos tölteléket készítel fűszerekkel, főtt rizst kavarj bele

3. készítsd karikára szelt sült krumplit


Tepsi alját vékonyan kikened olajjal, vastagon tejföllel. Ráteríted a kész sült krumplit, arra a tököt, és bele a teljesen kész tölteléket. Megkened vastagon a tetejét is tejföllel, megszórod reszelt sajttal, és néhány percre bedugod a sütőbe, míg összesül az egész.

2016. szept. 4. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
43%
Ha most sok van belőle, akkor reszeld le, zacskózd be, mellé a kaprot is csomagold oda, és rakd a fagyasztóba, télen jó lesz az!
2016. szept. 4. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen, elég sok van belőle, csak olyan kicsi a fagyasztóm, hogy már tettem is el, de marad is, unom is. :) Köszönöm az ötleteket.
2016. szept. 4. 10:09
 7/10 anonim ***** válasza:

Cukkini tésztát szoktam csinálni, az is tökféle, fehér tökből még nem próbáltam, de ide írom:


A cukkinit meghámozom, vékony makarónit szelek belőle: először kb. fél cm szeleteket, majd azokból a hosszú, vékony csíkokat. Teljesen üres teflonban, láng fölött addig kavargatom, míg belágyul, kimegy belőle a nedvesség. Mártásokkal, volt amikor mákot/diót szórtam rá.

Egy próbát ez is megér.

2016. szept. 5. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Vajon szoktam párolni cukkinikockákat (ha zsenge héjastól), vagy tisztított patisszonkockákat, de zsenge magozott spárgatökből is előfordult már.Én ezt vagy egy kis fogyókúrás, csirkemellcsíkok mellé szoktam enni, vagy önálló salátaként. Köretnek is finom. Pici cukor, ecet nagyon feldobja, vagy tejföl frissenvágott zsenge kaporral.
2016. szept. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Gebwr válasza:
Uborkával együtt egy üvegben csemege uborkának savanyítva. Fele tök - fele uborka. A tök átveszi az uborka ízt, kiváló savanyúság, és eláll, nem kell hűtő, csak kamra.
2016. szept. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Gebwr válasza:
Savanyításnál csak összevágni kell, meghámozva, akkorára, mint az uborkák, amiket mellé teszel.
2016. szept. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!