Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hol érdemes húst vásárolni...

Hol érdemes húst vásárolni mindennapi étkezéshez?

Figyelt kérdés

Ha bolt, melyik? Piac? Hentes?


Észak-Budapesten belül konkrét hely?


(Nevelni nem tudunk, háztól venni szintén nem.)


2016. okt. 21. 19:21
 1/4 anonim válasza:
69%
Mi is vásároljuk a húst, mert lakásban élünk. A szüleimnek háza van, nagy udvarral, kerttel, tehát ők tudnak nevelni, de messze laknak. Kérdésedre visszatérve én a nagy áruházakat szeretem, mint a Tecsó, az Auchan meg a Spar, mert úgy gondolom, hogy ezekben mindig van olyan nagy a forgalom, hogy a kitett hús mindig friss. Ezeket a boltokat szerintem rendszeresen ellenőrzik és mivel nagy hírük van, ők nem kockáztatják, hogy rossz minőségű vagy régi áruk miatt rossz hírnevük legyen. Piacon én nem vennék húst. Hentesek között lehetnek jók, de én csak akkor vásárolok hentesnél, ha tudom, hogy ismert és forgalmas boltról van szó (pl. ha arra járok, általában van vásárló a boltban, esetleg sor áll).
2016. okt. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%

A mindennapi húsevés mondjuk egyik egészségügyi szervezet vagy szakértő szerint se ajánlott.


De egyébként ha ismersz megbízható hentest, akkor azt. Egyébként a boltban maximum az előre csomagolt bio minősítésűeket, ha nem akarsz egy jó nagy adag antibiotikumot és hormont enni.


A húspultot és a piacot ilyen célra nem javasolnám, se a sima kommersz csomagolt húsokat. Az utóbbit a minősége miatt, az előbbieket azért, mert sajnos gyakori jelenség, hogy a már nem éppen friss húsokat is ecettel átmosva próbálják eladhatóvá tenni, valamint hogy nem éppen nyomonkövethető eredetű, minőségű a hús.

2016. okt. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
69%
Általában piacon vásárolom a húst, mert 8-10 hentest végigjárok, és ott veszem, ahol számomra megfelelő az ár-érték arány (szép hús, viszonylag olcsón). Szeretem a rákosborzasztói piacot, nagy a választék, és olcsó. Észak-Pesten talán a Lehel térit tudnám ajánlani, igaz, kicsit drágább, de hatalmas a választék, és nagyon szép az áru.
2016. okt. 22. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A mindennapos, mindennapi nem azt jelenti, hogy minden nap... Ráadásul semmivel nem jobb heti kétszer fél kiló húst elkészíteni-megenni, mint 7-szer 15 dekát. Na meg az sem mindegy, milyen hús.


Amúgy köszi az ötleteket.

2016. okt. 24. 23:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!