Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudtok olyan süteményrecepteke...

Tudtok olyan süteményrecepteket, amelyekbe itthon található édességek kerülhetnek (táblás csoki, gyümölcszselé, görög kókuszos golyók stb)?

Figyelt kérdés

2016. okt. 30. 20:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Muffin, az tipikusan az a süti, amibe minden otthoni finomság beledarabolható.

Hasonló az őzgerinces(püspökkenyér) süti is, abba is mehet sokféle darabolt édesség, dió, mazsola, csoki... stb.

Ha neked jó lesz délután, írok egy kiadós muffin alapreceptet, amibe beledobálhatsz a fent írt kedvenceidből.

2016. okt. 31. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szuper koszonom szepen!! :)
2016. okt. 31. 06:57
 3/7 anonim ***** válasza:

Még annyit írj meg hozzá, hogy a görög kókuszos golyó mekkora, és milyen állagú.Mert van kókuszos őzgerinc receptem is, lehet, hogy abba egészben pont jók lennének.

A muffinba pedig valszeg felezni kell.

mindenképpen írok bővebben délután:)

2016. okt. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A görög az nagyon puha. Mandula darabkás :)
2016. okt. 31. 12:41
 5/7 anonim ***** válasza:

Amikor nálam nagyon felszaporodik az ajándékba kapott táblás csoki, csokifigura (mikulás, nyuszi), akkor csokiszalámit szoktam csinálni belőle. Nem kell hozzá más, mint csoki, cukor, vaj, keksz, lehet bele dobálni magvakat, diót, mandulát, mogyorót, aszalt gyümölcsöt, mazsolát, és még sütni sem kell.

Ha meg van maradék tojásfehérjém, akkor csokis pitét sütök.

2016. okt. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Finom, jol hangzik. Keksz is van meg vaj is... :)
2016. okt. 31. 13:16
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia, írom a muffinreceptet.

A mérce 2,5 decis bögre, a liszt jól tömörítve.

2 bögre liszt, másfél bögre cukor, 3 tojás, 1 bögre joghurt/kefír/tejföl, vagy ezek keveréke, 1 deci olaj, 1 csomag sütőpor. Ha kakaósat akarunk, akkor még 2 púp. evőkanál kakaópor.

Ezenkívül ami van otthon, csoki, dió, mazsola, kókuszreszelék, friss, vagy aszalt/cukrozott gyümölcsök pl a gyümölcszselé is jó, fajéj,... stb, szóval csak a fantázia és lehetőségek szabnak határt.

A cukrot a tojásokkal, a tejtermékkel és az olajjal kikeverjük (nem kell gép, elég a fakanál is ). Hozzáadjuk a sütőporos lisztet, (kakaót ). ezután beletesszük a kb másfél bögrényi darabolt ízesítőket is.rengeteg variációs lehetőség van, a friss gyümölcsöshöz nagyon illik a fahéj.

csal pár, amit én szoktam: almás-csokis-fahéja, körtés-csokis-fahéjas, nagyon népszerű a meggyes-csokis, de szoktam pudingosat is.

A te kókuszgolyóidat is fel lehet szerintem használni, a közepébe téve rendkívül finom lehet.

ha kész a massza, a kapszlikba töltjük kb 3/4-ig töltve. nagyon finom rá egy negyed dióbél, ami finomra pirul.

ha golyót teszel bele, akkor először egy kevés massza, rá a golyó, amit bevonsz egy kanálnyi masszával.Így se érjen teljesen a papír széléig, mert eléggé megnőnek, és kell a hely.

Ez az alaprecept 24 muffinra elég, vagyis két tepsire.

180 fokos tepsibe teszem, és kb 20-25 percig kell sülnie.

Az illata már árulkodik róla, hogy mindjárt kész. persze muszáj tű, vagy villapróbával ellenőrizni, hogy valóban ársült-e.

A tepsit vizes viledára teszem, várok kb 10 percet, így biztos, hogy nem ragad a papírba.

ki lehet könnyen emelni, és mehet a második adag.

remélem hasznát tudod venni a receptnek. Eddig én még mindig sikerrel jártam vele, mert könnyű piskótaszerű, és még két nap múlva sem száraz. (már, ha marad belőle )

Üdv)

2016. okt. 31. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!