Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Fehérjecsökkentett (speciális...

Fehérjecsökkentett (speciális feltételek) étrend?

Figyelt kérdés

Nagyon kérek mindenkit, aki tud, segítsen:


Legalább egy húnapig hús-tojás-tejtermékmentesen kellene étkeznem, és lehetöleg kevés egyéb fehérjét fogyasztani. Szója allergia miatt szintén kizárt.


Emellett nem szeretnék külön fözni magamnak meg a családnak, ezért olyan ötleteket keresek, amik egyszerüen kibövíthetök normál étrendnek megfelelöen.


A problémám nemcsak az ebéddel vannak, hanem a reggeli-vacsorával is.


Ezért kérem, akinek van tapasztalata, írjon olyan heti-havi étrendet, ami megfelel a feltételeknek, ileltve ha konkrét recepteket tud, azt is írja vagy linkelje be legyen szíves.

De csak ténylegesen kipróbáltak érdekelnek, mert nincs meg az anyagi lehetöségem arra, hogy az ehetetlen ételeket kidobjam.


Minden segítö választ elöre is köszönök.



2016. nov. 19. 13:03
 1/6 anonim ***** válasza:
51%

Sok vegán étel valóban jó sokaknak, de megértelek, kérdező, a blogok sütikkel vannak tele s amúgyis rengeteg van, nehéz válogatni belőle.

Viszont te ismered a családtagok ízlését... Nincsenek fehérjeszegény ételeitek, amikhez ők fehérjés feltétet ehetnének? Valami főzelékféle, tészták, ésatöbbi? Hogy ne kapálózzanak a családtagok, akik esetleg nem fogékonyak teljesen új ételekre, s talán te sem akarsz kísérletezni...

Étrendet még magamnak sem írok, de ételeket tudok, persze vegán lesz az alap. Paradicsomos káposzta, tészták tetszőleges feltéttel, krumplis köret, bár nem tudom, azt te mivel ehetnéd (én zöldséggel enném), zöldséges rizs vagy köles, zöldséglevesek (de a húsleves sem fehérjedús, ha nem eszed meg a húst)...

Most ennyi jut eszembe. Az én étrendem gyökeresen eltér az átlagemberétől, azonkívül pont a fehérjére koncentrálok, mivel mire azt beviszem, a kalória is elég... Úgyhogy olyan ételeket ajánlottam, amiket általában kerülök, de azért jók.


Reggelire (vagy bármikorra, nincs nagy érzékem a napszak szerinti étkezéshez) ott a kedvelt zabkása, igaz, a zabban van fehérje, de anélkül úgysem lehet élni. Zömmel azért szénhidrát s akár gyümölcsösen, akár pl. kókuszosan eszed, akkor sem jön sok fehérje. De pl. a kölest is lehet enni kásaként, szerintem igen finom. A péksütik pedig eleve fehérjeszegények.

2016. nov. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi,


Persze, van egy csomó olyan "hagyomßanyos" ételünk, ami belefér ebbe, de szeretnék újabbakat is kipróbálni, márcsak azért is, mert szeretem/szeretjük a változatosságot.


Emellett ami még nekem problémás, hogy az édes ízt/ételeket nem szeretem, ezért rengeteg minden kiesik.


Amit írtál, abban van pár tipp, amit ki fogok próbálni, köszi, hogy segítesz!

2016. nov. 19. 18:04
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi nagyjából így étkezünk (néha sajt, tojás belefér, de ritkán), szóját szintén nem nagyon fogyasztunk


Reggelire-vacsorára:

amerikai palacsinta (zabpelyhes) friss gyümölcsökkel, kókuszkrémmel, nutellával, lekvárral, stb.

pékáruk pl. croissant, zsemle, kenyér nálunk általában házi, teljes kiőrlésű. Ezek zöldségkrémekkel pl. avokádókrém, padlizsánkrém, fűszeres paradicsomkrém, kesukrém stb.) vagy salátákkal pl. svéd gombasaláta, zöldségsaláta, olajbogyó+paradicsom+fokhagyma, kukoricasaláta vegán majonézből (vagy megveszed vagy elkészíted otthon)

Zöldségek mártogatóssal pl. zeller, répa, paprikacsíkok zöldségkrémekkel, sós mogyoróvajjal, vegán majonézzel, stb.

melegszendvics, bruschetta

zabpehely, műzli mandula, mogyoró vagy kókusztejjel, zabtejjel

friss gyümölcssaláta

sült avokádó

zabkeksz

mandula vagy kókuszjoghurt

gyümölcsshake (növényi tejekből)+olajos magvak pl. dió, mogyoró


Szerintem ez mind olyan, amit a mindenevők is örömmel elfogyasztanak, legalábbis nekem pl. a húgom, édesanyám és a sógorom is megeszik ennek a legtöbbjét (önként, otthon, maguknak készítve) és ők konkrétan a húst hússal kategória.


Ebédre rengeteg lehetőség van, egy pár:

- gombapörkölt vagy paprikás barna rizzsel, tojásmentes tésztával

- vega lasagne

- karfiol, cukkini, brokkolitócsni mártogatóssal [link]

- kókusztejszínes karfiol barna rizzsel

- rakott brokkoli (sajt helyett vékonyra reszelt krumpli a tetejére)

- házi gnocchi sült tökkel, rukkolával(múlt hét volt nálunk, a férjem imádta. HOkkaido tökből jó, a sütőtök túl édes)

- zöldséges curry

- krémlevesek pl. zellerkrémleves, burgonyakrémleves, paprikakrémleves, stb. kókusztejjel

- ázsiai zöldséges wok tészta [link]

- gombás-borsós rizottó [link]

- rakott gombás zöldbab

- chili sin carne [link]

- zöldséges tortillatekercsek vagy quesadilla, burrito

- vegaburger (ezt a receptet használjuk: [link]

- fűszeres gombás kuszkusz, bulgur+saláta

- pirított kel polentával vagy törtkrumplival [link]

- gesztenyés kelbimbó

- céklás rakott krumpli

- zöldségkrémmel töltött héjában sült krumpli+saláta

- pesztóval töltött paradicsom [link]

- lecsnés gomba

- töltött gomba [link]

- fokhagymás-zöldfűszeres grill padlizsán

- citromos cukkiniragu

2016. nov. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!!! (Sajnos csak egyszer tudok zöldet nyomni, de megérdemelnél akárhányat!)


Éppen ilyesmikre gondoltam, sök ötletet adtál, meg a linkek is soakt segítenek.


Tuladjonképpen nem feltétlen vegán ételeket keresek, csak olyat, amikben nincs vagy nagyon kevés a fehérje, föként az állati eredetü, mert egészségügyi okokból egy ideig nagyon fehérjeszegényen kel étkeznem.

Szóval nem veszem annyira szigorúan, nagy néha egy pici sajt vagy egy tojás belefér, de csak tényleg kevés.


Ezért is keresek ilyen ötleteket, mert akinek van tapasztalata, az tud jó ízü ételek receptjeivel segíteni.


Még egyszer nagyon örülök, hogy segítettél, köszi!

2016. nov. 19. 20:07
 5/6 anonim ***** válasza:
Novenyi feherje egyebkent mehet? Mert pl a gomba (dietetikai szempontbol noveny ugye) majdnem teljesen feherje
2016. nov. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Elvileg valamennyi mehet, de erösen csökkentett összefehérje az, amit fogyaszthatok (veseproblémák miatt). Az állati az, amit lehetöleg teljesen ki kell(ene) hagyni, ha a növényit is kizárnánk teljesen, akkor igen nehezen lenne megoldható.


Napi max 50 g összfehérje az engedélyezett, szóval kicsi belefér.

2016. nov. 22. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!