Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A rizslisztet használhatom-e...

A rizslisztet használhatom-e ugyanúgy, mint a fehér lisztet?

Figyelt kérdés
A fehér lisztet szeretném teljesen kiiktatni az otthoni étrendünkből, és arra jutottam, hogy a rizsliszt lenne a megfelelőbb a pótlásra. Ez tényleg így van? Kell-e valamit tudni róla, vagy simán használhatom mindenben?

2016. jan. 11. 14:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
A rizsliszt egyáltalán nem egészen úgy viselkedik, mint a fehér liszt. Én is használom sűrítésre is, piskótát is szoktam belőle sütni, ki kell tapasztalni, én szeretem, de sokan nem. Utána kell olvasni. Sok liszt fajta van még, ami egészségesebb, mint a fehér liszt, lehet őket kombinálni is, mondjuk, ha sütit sütsz. Zabpehelyliszt, tönköly, rozs, stb. A rizsliszt olcsó, de mindenhez nem jó, fehér liszt helyett.
2016. jan. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, telefonról írtam, az első mondat kicsit hülyén sikerült, de biztos érted. :D
2016. jan. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%

"A rizsliszt olcsó" ?

Megkérdezhetem, hogy hol veszed, mert nekem a 600 ft körüli kilós ár nem tűnik olcsónak...


Kérdezőnek: a rizsliszt szemcsésebb, mint a fehér liszt, főzelék, leves sűrítésére, "tejesítésére" kiváló (én tejföl helyett kezdtem el használni), de sütésnél másképp viselkedik, mint írtam szemcsésebb, "szárazabb".

2016. jan. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%
tescoban 345 forint a rizsliszt
2016. jan. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

lemaradt a link:

[link]


amúgy majdnem úgy lehet felhasználni, mint a réteslisztet

2016. jan. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

""A rizsliszt olcsó" ?

Megkérdezhetem, hogy hol veszed, mert nekem a 600 ft körüli kilós ár nem tűnik olcsónak... "


ja és amúgy a 600 forint sem drága, ha a gluténmentes liszt 1500 forintos árához hasonlítod ;)

2016. jan. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
4-5, KÖSZÖNÖM! Régen volt a Tescoban rizsliszt, nem is volt drága, aztán megszűnt... Én lüke, meg nem is néztem, nem is kerestem már. Úgy látszik, visszahozták, Hála Istennek :-)
2016. jan. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
ne a lisztek közt keresd, hanem a gluténmentes cuccoknál a legalsó polcon eldugva, legalábbis mifelénk ott tárolják! én is csak véletlen fedeztem fel egyszer, mert a lisztérzékeny ismerősömnek akartam sütit venni, ha nem így lett volna, sose jövök rá, hogy van
2016. jan. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A rizsliszt olcsó, az én lisztem mondjuk a kókusz, mandula, kesu, dió, mák, szezámliszt, s ezek egy része is durván olcsó, a mandulaliszt a drága 8 ezerért :D

NEM a liszt ára miatt költ az ember sokat. Az én költségeim sem nőttek attól, hogy elhagytam az olcsó szénhidrátokat s eritrittel édesítek, kókuszzsírban sütök és napi szinten használok egy kevés kesut.


A rizsliszt egész más, mint a fehér liszt. Néha remekül helyettesíti azt, bár az állaga akkor sem lesz ugyanaz... Ilyen darás lesz valahogy, nem tudom leírni. Egyes esetekben ízetlenebb vagy törékenyebb lesz tőle a tészta...

Nem gluténes, de gyors ch az is, én személy szerint nem használom (de én tápiókalisztet se nagyon, pedig szuper, de szénhidrátos... viszont olcsó, 800/kg s nagyon, nagyon sokat segít kis mennyiségben, állagot és ízt tekintve :D).

A párom készít belőle speckó rizssütit s azért próbálkoztam vele itt-ott, mézesnek OK lett, mivel abban sok finomság volt, nem lett ízetlen. Banános palacsintába is jó, de úgy kb. ennyi. A zab (aminek alapból nem szeretem az ízét) finomabb tud lenni tojásos tésztáknál... De ez bizonyára emberfüggő is.

Amihez pedig kell a glutén (kelt tészták), az nehezen megy máshogyan (vannak próbálkozások, de ezekhez nem értek).

2016. jan. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
annak a speckó rizssütinek el lehet kérni a receptjét?
2016. jan. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!