Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Bögrés süti esetében a sütinek...

Bögrés süti esetében a sütinek meg kell kelnie vagy sem? (és ha igen, akkor hogyan? )

Figyelt kérdés

Bögrés sütiket szoktam csinálni. Mindent beleteszek, amit a recept ír.

Azonban soha nem nő meg, nem nő a duplájára és a családban mindig megjegyzik, hogy ez a süti is lapos maradt.

Már-már elmegy a kedvem az egésztől, hiába sikerülnek a sütik finoman.

(Nem egy bögrés sütit próbáltam már, sütőport persze belerakom, lisztet akár szitálom akár nem akkor is lapos marad. )


2016. dec. 4. 10:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Írj már egy példát , hogy milyen sütit készítesz vagy készítettél ami lapos maradt és mennyire lapos, kb, hány cm ?
2016. dec. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
* almásat, mákosat, mézest ... ?
2016. dec. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nehéz úgy segíteni, hogy nem írod le a receptet.
2016. dec. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

[link]

Mondjuk ezt.

2016. dec. 4. 11:17
 5/12 anonim ***** válasza:

A sütőporos süti az nem kelt tészta. Nem is kell, hogy a duplájára nőjön. Sütés közben kicsit fellazul a sütőportól, nem lesz egy tömör massza, lesznek benne apró buborékok, de csak ennyi. Pont ez a lényege, hogy ez nem kelt tészta.


Ha olyan, mint a képen, akkor jó. Ha családodnak így nem tetszik, akkor az az ő bajuk, nem a sütié :)


Egy módon lehet elrontani a sütőporos sütit: ha nem sül meg rendesen. Akkor a sütőből kivéve összeesik és masszásodik, de ezt könnyű kiküszöbölni, ha jól átsütöd. Inkább süljön 5 perccel tovább, mint 2 perccel kevesebb ideig.

2016. dec. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%

Ha majdnem telerakod a bögrét, akkor nem lesz lapos :D Engem nem zavarna a család véleménye, több marad nekem.

Már remekül leírták, hogy a sütőpor picit lazít, de ez nem kelt tészta, nem rontasz el semmit.

Nekem össze szoktak menni a sütőporos mikrós sütik, hisz vizet vesztenek :D De a sütőportól könnyedek, puhák, sosincs rá panasz a családban ;)

2016. dec. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Hát, a bögrés sütik, amiket csinálok, kb. akkorák maradnak, mint ahogy beteszem őket a sütőbe. :(

Az oké, hogy akkor több marad nekem, de azért rosszul esik, hogy mindig azzal jönnek, hogy miért nem nőtt meg, miért nem jött fel, meg ezek...

És már azzal is jöttek, hogy olyant csináljak, ami felnő/feljön/vagy_ahogy_írni_kell.

Engem speciel nem zavarna, örülnék, hogy ilyent csinálok, meg finom.


Jól átsütés...szerintem sül eleget a tészta, van hogy a széle már kezd megégni.:D


[link]

Mondjuk ez egy másik, amit csináltam már. Nem emlékszem,hogy ez feljött volna. :/

Igaz, mák meg ezek helyett almát raktam bele.

2016. dec. 4. 12:19
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha olyanok a sütijeid mint az eredeti fotókon akkor nincs ok a panaszra. És a sütijeid alapanyagait miután összekeverted csak beleöntöd, bele kell önteni a tepsibe vagy van olyan is amit kézzel kell összedolgoznod ? Csak mert mikor nyújtod nem elhanyagolható a tészta vastagsága sem, hogy a nyújtófával vagy sodrófával milyen vastagra vagy vékonyra sodrod.
2016. dec. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Próbáld ki ezt:

2 dl-es pohárral mérve.

1 pohár kefir

1 pohár cukor

0,5 pohár olaj

2 tojás

2 pohár liszt

1 teáskanál sütőpor

2 teáskanál szódabikarbóna

2 pohár gyümölcs /apróra vágott alma,körte,barack, bármi ami van otthon,akár vegyesen vagy aszalva/


A kefírt, cukrot, tojást, olajat összekevered.

A lisztet, a sütőport, a szódabikarbónát átszitálod, hozzákevered a kefíres keveverékhez.

Kivajazott, liszttel meghintett tepsibe öntöd.

Rászórod a gyümölcsöt.

180 fokos sütőben kb.40 percig sütöd.

2016. dec. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"mindig azzal jönnek, hogy miért nem nőtt meg, miért nem jött fel"


Mert ennek nem kell feljönni. "Miért nincs p-cse a menyasszonynak? Mert akkor nem menyasszony lenne, hanem vőlegény." Ha nem értik meg, akkor süssél nekik mást.


Vagy inkább süssenek ők neked valamit, ha már annyira értenek hozzá ;)

2016. dec. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!