Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Segít valaki kiszámolni mit...

Segít valaki kiszámolni mit kell vegyek és mennyit? Matek.

Figyelt kérdés

Sütés és főzés lesz.

Már pletykálom a szilveszteri bulira hogy lángost sütök virslit főzök.

10-en leszünk férfiak maximum velem együtt 8000ft kb a keret.

Fél fél kilót számolok a két kajából egy főre.

Liszt, élesztő, olaj, tejföl, sajt, virsli, mustár,

Csak ezt kell vegyek szerencsére. Fokhagyma, só van.

Tesco-ban vásárlok mert az van közel.

Hogyan miből mennyit vegyek hogy elég legyen hogy kijöjjek jusson is mindenkinek. MEnnyi olaj kell 4kg lángoshoz. 2kg-ot 2l olajban kisütök de marad 1l használt olaj amit másra el szoktam használni. Leg olcsóbbat veszem. De ilyen sokat még nem csináltam.

MEnnyi élesztő kell? Kockát egészet 42g szoktam venni és vízben futtatom cukorral a lisztben. Nem tudom mennyibe kerül 1ft/g körül van. +/-5ft!

Reszelt mozzarella 200g 400ft

Tesco gazdaságos tejföl 800g 500ft

A virslit mikrózom 2x 150ft mustár 200gx2 g elegendő. Virsli 400ft de lehet veszek házi 500ft-ost.

Mondhatni hogy matematikai példa de tudni kell sütni főzni is hozzá!


Kalkulációhoz egyébb részletek:

A bátyám meg én nem fizetünk mert enyém a hely.

1000ft+batyu a beugró. Mindenki piát akar hozni.

8-an lesznek rajtam és a bátyámon kívül.

27.-én hirdetem ki a végső állást addig minden változhat hogy ki jön ki nem mennyibe kerül mit kell hozni...stb 1 főre számolok amit számolom.

Csóró szegényember vagyok munkanélküli hónapok óta.

Tegnap kaptam negyed palack gázt és egy tűzhelyt amit le kell szabályoztatni PB-re az nem akadály csak meghatározó. 11,5kg-os gáz negyede remélem elegendő lesz az akcióhoz. Ha nem van villanyrezsóm. Lángos hamar megvan.

Jó lenne ha a gázba is be tudnának szállni de mindenki csóró szóval nem sokkal kellene növelni a beugrót. MAX 2000ft de azért kell valamit adni is. Elvi kérdésemből kifolyólag.


Minden kérdésre válaszolok. Amúgy az is sokat segít hogy leírhattam.



2016. dec. 24. 00:02
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Könnyebb lenne úgy osztani szorozni ill. kiszámolni cakk pakk ezt az egészet ha tudnánk, hogy miből mennyit készülsz sütni, megfőzni, azaz, milyen étvágyú a társaság vajon ?


500 gr virsli 3 párnál nem több, ez kb. 6 db, ennyit egy felnőtt férfi biztos, hogy megeszik. Ha a Tesco gazdaságosból 1 kilót veszel, az mennyi 600 FT ? és tartalmaz a csomag 16 db-ot kb..


500 gr lisztből ki tudsz hozni 20 darab lángost is akár, mennyit fog megenni egy emberke ?

1 kiló lisztből készült kelt tésztához bőven elég egy kocka élesztő (5gr).

2016. dec. 24. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
20 db lángoshoz 450 gr tejfölre (feltét) egész biztos, hogy szükség lesz. De! ezt sem tudni, hogy mind a 8 ember igényli e a tejfölt, lehet valaki csak fokhagymásan fogyasztja, szóval sok nyitott kérdés van itt.
2016. dec. 24. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

A virslin még gondolkodom de az élesztőben nem értek egyet. Az én finom receptembe kell ~100g/1kg élesztő.

Próbáltam kevesebbel csalni, felfuttatni jobban de nem sikerült.

Amúgy kisebb lángosokat csinálok 1kg-ból 20db jön ki kb... Azért köszönöm a választ.

Ezt a virsli témát kifejtenéd kérlek?

2016. dec. 24. 01:22
 4/20 A kérdező kommentje:
Ha valami marad nem baj mert rájárunk ameddig el nem fogy :D Csak kevés ne legyen. De nem akarok túl vásárolni sem.
2016. dec. 24. 01:23
 5/20 anonim ***** válasza:
84%
Ha az élesztő nem fut fel (rendesen) akkor ott valami gond van. Én épp ma készítettem 1 kiló lisztből kalácsot, még 5 gramm élesztőt sem tettem bele és lett 6 darab kalácsom, de nem ezek a bolti méretűek, szélességre, vastagságra, hanem akkorák lettek mint egy anakonda :D
2016. dec. 24. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Milyen élesztőt használsz? Mert a szárított az tényleg így viselkedhet de drágább mint az egész nedves élesztőkocka. És több kell a szárítottból.
2016. dec. 24. 01:50
 7/20 anonim ***** válasza:
Spar saját márkás szárított élesztővel készült, egy zacskó 7 gr.
2016. dec. 24. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
A "friss" élesztő 99 FT (5dkg), a szárított, egy csomag amiben van 4-5 zacskó 60-70 FT.
2016. dec. 24. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Jó helyre születtem :D

Nálunk olcsó a friss. Én az íze miatt maradok a friss élesztőnél, és sokat rakok bele azon nem spórolok. Csináltam már én is pacsmagból lángost de olyan rossz volt mint a bolti sütött AMTS bevizsgált *** rosz!

A lángos nem egy drága dolog akkor sütöm ha nincs pénz kajára... A feltét a drága. Én finomföllel is szoktam abból 400ft/kg ha átcímkézném meg nem mondanák hogy az nem tejföl. A virslivel ültetted el a bogarat a fülembe hogy nem elegendő az 500g/fő. 5l pálinka 3l pezsgő 10l bor 2l konyak, 2l bolé 7l kávé mellé! De legyen igazatok 1kg virsli fejenként mag rájárunk napokig!

12000ft 8 főre elegendő lenne ha 10kg 600ft-os virslit veszek?

2016. dec. 24. 02:19
 10/20 anonim ***** válasza:
* Javítok, bocs, bocs, 50 gr élesztőt akartam írni az első kommentnél, mivel kockáról van szó ugye és a szárítottnál is 50-nél kevesebbre gondoltam, durván 2,5 dkg ment a kalácshoz, se több, se kevesebb.
2016. dec. 24. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!